Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Programowanie dziecinnie proste – Code Week 2021

Programowanie dziecinnie proste – Code Week 2021

Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza na programistyczne warsztaty w ramach kolejnej edycji Code Week.


EU Code Week (Europejski Tydzień Kodowania) to oddolna inicjatywa promująca programowanie i mająca na celu kształcenie umiejętności cyfrowych. Do wydarzenia dołącza wiele instytucji, szkół, kół zainteresowań, które chcą podkreślić istotę programowania, jego wagę w codziennym życiu oraz zamiłowanie do tej tematyki. Energetyczne Centrum Nauki KPT jak co roku, ponownie włączyło się w akcję i zaprasza do udziału w międzypokoleniowych warsztatach.

W ramach Code Week miłośnicy programowania spotkają się z robotem Photon, który razem z nimi będzie poznawał świat. Uczestnicy zostaną jego przewodnikami i kompanami do zabawy, a korzystając z aplikacji multimedialnej oraz tabletu wybiorą się w niezapomnianą podróż do świata kodów. Pomogą robotowi poruszać się w określonych kierunkach, rozpoznawać kolory, wydawać dźwięki, reagować na bodźce oraz wchodzić w interakcję z otoczeniem.

Na zajęcia z programowania z robotem Photon zapraszamy 16, 17 oraz 24 października br. o godz. 13:00. Koszt udziału wynosi 18 zł/os. Istnieje możliwość dokupienia biletu na zwiedzanie wystawy. Dzieci do 13 roku życia muszą znajdować się pod opieką dorosłego, którego również obowiązuje bilet wstępu.

Liczba miejsc ograniczona. Bilety można kupić przez stronę https://bilety.ecn.kielce.pl/ lub w kasie Centrum. Więcej informacji pod nr 41 278 72 50 lub mailowo: rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl.

Tematyka nowoczesnych technologii poruszana jest również w projekcie VET R&D, który KPT realizuje w międzynarodowym partnerstwie w ramach programu Erasmus+. Szczegóły TUTAJ.


Więcej na temat Code Week na stronie Organizatora: https://codeweek.eu/.