Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > „Poznaj Polskę” w ECN

„Poznaj Polskę” w ECN

Ruszył program „Poznaj Polskę” Ministerstwa Edukacji i Nauki. Energetyczne Centrum Nauki KPT znajduje się na liście miejsc, w których można zrealizować projekt.


W ramach programu szkoły mogą zorganizować jedno-, dwu- lub trzydniową wycieczkę do muzeów, obiektów promujących kulturę i tradycję polską, a także popularyzujących osiągnięcia nauki oraz otrzymać dofinansowanie w wysokości do 80% na realizację wyjazdu. Projekt ma potrwać do czerwca 2022 r.

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego to miejsce, które zajmuje się popularyzowaniem nauki poprzez zabawę oraz samodzielne doświadczanie. Szczególne miejsce poświęca edukacji szkolnej oraz wspiera nauczycieli w ich pracy dydaktycznej. W ECN realizowane są warsztaty, które tworzone są w oparciu o podstawę programową oraz autorskie scenariusze. Ponadto, odwiedzając Centrum można również eksperymentować na interaktywnej wystawie „Energia” i skorzystać z urządzeń, na której znajduje się 28 urządzeń, nawiązujących do energii, w tym ważący ponad 750 kg kombajn górniczy. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i realizacji projektu właśnie w Energetycznym Centrum Nauki KPT. Więcej informacji o zajęciach w ECN TUTAJ.

Szczegóły projektu na stronie MEN.