Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Jednym kliknięciem… – warsztaty programistyczne z robotem Photon – Digital Festival

Jednym kliknięciem… – warsztaty programistyczne z robotem Photon – Digital Festival

Click – tyle wystarczy, aby uruchomić robota. Przekonają się o tym uczestnicy warsztatów programistycznych, na które w ramach Digital Festival zaprasza Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego.


Photon, czyli bohater warsztatów, to niezwykły przybysz, który chce poznać nasz świat. Uczestnicy programują robota, zostają jego przewodnikami i kompanami do zabawy. Korzystając z aplikacji multimedialnej, wybierają się w niezapomnianą podróż do świata kodów.

W zajęciach mogą wziąć udział grupy szkolne – uczniowie szkół podstawowych oraz całe rodziny. Warsztaty odbywać się będą od wtorku do piątku o godz. 10:30 oraz 12:30 oraz w soboty o godz. 13:00, a także w niedzielę 10 października o godz. 13:00 (od 1 do 10 października 2021 r.).

Koszt udziału:

– 25 zł/os. (warsztaty + wystawa) – 90 minut, obejmuje tury zwiedzania od wtorku do piątku

– 18 zł/os. (warsztaty) – 45 minut, obejmuje tury zwiedzania od wtorku do soboty (istnieje możliwość dokupienia biletu na zwiedzanie wystawy)

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji pod nr 41 278 72 50 lub mailowo: rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl.


Digital Festival to przedsięwzięcie realizowane przez Fundację Digital Poland. To inicjatywa, której celem jest pokazanie jak nowoczesne technologie pomagają nam w codziennym życiu oraz w jaki sposób z nich czerpać. Festiwal jest okazją do poznania bliżej innowacyjnych rozwiązań, zdobycia umiejętności cyfrowych oraz wiedzy do wykorzystana w praktyce. Wydarzenie pomaga w zdobyciu niezbędnych w dzisiejszym świecie cyfrowych kompetencji oraz przełamaniu lęku związanego z innowacyjnymi technologiami. Więcej na temat Festiwalu na stronie organizatora: https://digitalfestival.pl/.