Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Święto Kielc – Wracamy…

Święto Kielc – Wracamy…

Tegoroczna edycja Święta Kielc odbędzie się pod hasłem “Wracamy…” i rozpocznie się już 25 czerwca. W obchody włącza się również Energetyczne Centrum Nauki KPT.


PIĄTEK 25.06.2021

BIAŁA NOC

Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza do zwiedzania wystawy, na której znajduje się 28 interaktywnych urządzeń do samodzielnego eksperymentowania. Ekspozycja podzielona jest na trzy strefy „Ogień i Ziemia”, „Powietrze i Woda” oraz „Człowiek” i opowiada o energii.

Zwiedzanie wystawy będzie odbywać się w godz. 18:00 – 18:45, 19:00 – 19:45, 20:00 – 20:45 oraz 21:00 – 21:45. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc pod adresem: rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl. Szczegóły pod nr 41 278 72 50.


SOBOTA 26.06.2021 r.

OPIS ATRAKCJI NA STOISKU:

Odwiedzający stoisko Energetycznego Centrum Nauki KPT dowiedzą się, czym są polimery i termokurczliwość. Uczestnicy poznają specjalne tworzywo termoplastyczne, które będzie pomocne w wykonywanym eksperymencie. Użyją swojej wyobraźni plastycznej, a korzystając z magicznych zdolności pomniejszania i piekarnika, pod okiem edukatorów, wykonają zaprojektowane przez siebie zawieszki.

ECN KPT zaprasza również do udziału w mini grze miejskiej, w ramach której na wybranych stoiskach w przestrzeni miasta na uczestników będą czekały przygotowane karty z pytaniami. Pierwsze 50 osób, które poprawnie rozwiąże wszystkie zadania będzie mogło odebrać gadżety od ECN. Karty do pobrania ze stoiska ECN.

POKAZ POPULARNONAUKOWY NA SCENIE:

Czy to magia, czy to nauka? Edukatorzy ECN zabiorą widzów w niepowtarzalną podróż w świat eksperymentów, wybuchów i dymiących składników. Czy te efekty uzyskają poprzez naukę, czy jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki namieszają przy stole? Podczas pokazu uczestnicy przekonają się, że chemia potrafi być niesamowita, a nauka niebywale wciągająca.


Pełen program Święta Kielc jest dostępny TUTAJ.