Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci 11 lutego godzina 10:30

Kielecki Park Technologiczny zaprasza uczniów szkół podstawowych, klas 4-6, na spotkanie online z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, które odbędzie się 11 lutego o godz. 10:30.


Tematyka bezpieczeństwa w sieci, ale również wirtualnej rzeczywistości i korzystanie w tej mierze z innowacyjnych rozwiązań, jest podejmowana przez Kielecki Park Technologiczny w ramach projektu „VET R & D” (Szkoły zawodowe w procesie uczenia się działań B+R i innowacji poprzez wirtualną rzeczywistość), którego KPT jest partnerem. Te zagadnienia również zostaną poruszone podczas webinaru.

Podczas webinaru policjanci opowiedzą o zagrożeniach, jakie mogą pojawić się w Internecie, ale również przekonają jak ważny jest szacunek w sieci zarówno wobec innych, jak i siebie. Opowiedzą o hejcie w Internecie i o tym, jaki ma wpływ na życie i funkcjonowanie drugiego człowieka oraz jakie konsekwencje niesie wobec osoby, która dopuszcza się cyberprzemocy.

Spotkanie jest kierowane do uczniów szkół podstawowych, klas 4-6 i odbędzie się 11 lutego o godz. 10:30 w formule online na platformie ZOOM. Udział jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Zgłoszenia prosimy kierować do Anny Baruchy na adres anna.barucha@technopark.kielce.pl, tel. 41 278 72 16. Wydarzenie odbywa się w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu.