Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Eco friendly z projektem Green Thinking

Eco friendly z projektem Green Thinking

Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza na cykl naukowych ciekawostek, zagadek dotyczących ekologii w ramach projektu Green Thinking.


Zmiana klimatu jest obecnie jednym z największych zagrożeń świata. Działania, które teraz podejmujemy mają ogromny wpływ na to, jak świat będzie wyglądał za 10, 20, czy 50 lat. Z tego też względu warto poszerzać wiedzę na temat ekologii, ekologicznych postaw i rozwiązań, które nie tylko pozytywnie wpływają na naturę, ale również dają wiele korzyści społeczeństwu. Nowy cykl kierujemy zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Chcemy przybliżyć tematy związane m.in. z zieloną energią, o której również opowiadamy na naszej wystawie. Budowanie świadomości ekologicznej, troska o nasze środowisko są niebywale istotne. Dzięki naturalnym źródłom energii, ekologicznym rozwiązaniom możemy czerpać obopólną korzyść i być eco friendly. Materiał będziemy publikować na stronie ECN w zakładce OFERTA – ECN ON-LINE oraz na portalu Facebook ECN.

Projekt Green Thinking realizowany jest przez Kielecki Park Technologiczny z myślą o młodzieży, nauczycielach, młodych przedsiębiorcach, ale również zwykłych mieszkańcach regionów, z których pochodzą Partnerzy projektu. Głównym jego celem jest budowanie i wzmacnianie świadomości ekologicznej i klimatycznej, m.in. poprzez promowanie zielonej energii i korzyści wynikających z jej stosowania. Chodzi w nim także o zachęcanie do tworzenia firm, a przez to także miejsc pracy, w obszarach z zakresu zielonej przedsiębiorczości.

Green Thinking Entrepreneur Youth (Zielone myślenie przedsiębiorczej młodzieży) to kolejny projekt realizowany przez Kielecki Park Technologiczny w międzynarodowym konsorcjum, finansowany z Programu Erasmus+. Więcej informacji na stronie KPT – KLIKNIJ.