Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Naukowe urodziny w ECN

Naukowe urodziny w ECN

Od 3 października ponownie będzie można zorganizować urodziny młodego naukowca w Energetycznym Centrum Nauki KPT.


Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko przeżyło niepowtarzalne urodziny, zamieniło się w prawdziwego naukowca, zabrało ze sobą wyjątkowe wspomnienia, a goście byli zadowoleni nasza oferta jest dla Was!

Oferujemy organizację nietypowego, popularnonaukowego przyjęcia urodzinowego w niesamowitej przestrzeni Energetycznego Centrum Nauki KPT:

– eksperymenty w laboratorium “Generator mocy”

– popularnonaukowe warsztaty według dwóch scenariuszy do wyboru

– wyprawę po fabryce energii

– kolorowe zaproszenia

– certyfikaty młodego naukowca


TEMATY DO WYBORU:

Scenariusz 1: Eksperymentologia

Nasze kuchnie kryją wiele produktów spożywczych, które wykorzystujemy do przygotowywania potraw, pieczenia ciast, czy też wykonywania przetworów. Czy razem z rodzicami zastanawialiście się kiedyś nad odmiennym korzystaniem z dobrze znanych składników kulinarnych? W naszym laboratorium Ty i Twoi goście poznacie zupełnie nowe właściwości składników, używanych w kuchni. Przyjrzycie się rozmaitym reakcjom chemicznym, sprawdzicie, które warzywo może być naturalnym wskaźnikiem pH oraz dowiecie się w jaki sposób dokonać kontrolowanej erupcji wulkanu. Bądźcie uważnymi badaczami, a otrzymacie certyfikat potwierdzający znajomości zasad efektywnego i bezpiecznego stosowania preparatów chemicznych o wysokim stopniu ryzyka, który uprawnia do prowadzenia eksperymentów wybuchowych, kolorowych, małych i dużych.

Scenariusz 2: Programologia

Każde laboratorium wyposażone jest w  naukowe przyrządy i urządzenia elektroniczne, więc i u nas zamieszkuje rodzina robocich towarzyszy – Ozobotów. Pomagają one zgłębiać tajniki programowania w atrakcyjny i intuicyjny sposób wykorzystując do tego kolory i światło. Narysuj linię, którą śledzić będzie robot, używając kredek stwórz trasę emocjonującego wyścigu, pomóż Ozobotowi, który zgubił się w mieście. Zaprogramuj roboty tak, aby opowiadały historie i zatańczyły Twój urodzinowy taniec.


Naukowe urodziny trwają 120 minut. Prócz wesołych doświadczeń w laboratorium, dzieci mają okazję eksperymentować na wystawie „Energia”. Zapewniamy miejsce do zorganizowania poczęstunku, a także kolorowe zaproszenia.


Tort, słodycze, napoje oraz zastawa stołowa dla gości (talerzyki, sztućce, serwetki itp.), a także obsługa cateringowa pozostają w zakresie opiekunów.

Urodziny są kierowane do dzieci w wieku 6-12 lat i są organizowane w soboty o godz. 10.00.

Minimalna liczba uczestników – 6 dzieci wraz z 2 opiekunami. W urodzinach maksymalnie może wziąć udział 20 uczestników.

Na 6-10 dzieci biorących udział w przyjęciu przypada minimalnie jeden opiekun (sugerujemy co najmniej dwóch). W organizację urodzin dla 11-20 dzieci muszą być zaangażowani co najmniej dwoje rodziców/opiekunów.

Koszt urodzin to 30 zł za każde dziecko, dwoje opiekunów grupy wchodzi na ekspozycję w ramach biletów dla dzieci. Każda kolejna dorosła osoba chcąca zwiedzić wystawę musi uiścić opłatę za bilet urodzinowy dla opiekuna w wysokości 15.00 zł.

Najpóźniej 2 tygodnie przed planowanym terminem urodzin prosimy o uiszczenie zaliczki w wysokości 180 zł/os. (równowartość 6 gości). Wówczas wydajemy również urodzinowe zaproszenia dla dzieci.


Cena biletu wstępu na urodziny obejmuje:

– organizację warsztatów w laboratorium Generator Mocy,

– materiały potrzebne do zajęć edukacyjnych,

– naukową zabawę na wystawie “Energia”,

– udostępnienie przestrzeni laboratorium, potrzebnej do zorganizowania (przez opiekunów) poczęstunku urodzinowego dla dzieci,

– kolorowe urodzinowe zaproszenia.


Szczegółowe informacje pod numerem 41 278 72 50 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 oraz w soboty w godz. 9.00-17.00). Rezerwacje przyjmujemy na: rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl.


ZE WZGLĘDU NA EPIDEMIĘ COVID-19:

W Naukowych urodzinach może wziąć udział maksymalnie 20 osób.

W urodzinach może wziąć udział wyłącznie uczestnik zdrowy, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. Jeżeli zaistnieje taka konieczność, w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych, pracownik ECN ma możliwość pomiaru temperatury ciała uczestnika.

Uczestnicy Naukowych urodzin zobowiązani są do dezynfekcji rąk oraz zakrywania ust i nosa do momentu zajęcia miejsca w laboratorium, a także w przypadku kontaktu z innymi osobami przebywającymi na wystawie, a które nie są uczestnikami Naukowych urodzin.

W laboratorium zostaje wydzielona przestrzeń do zorganizowania przez rodziców/opiekunów poczęstunku urodzinowego dla dzieci – uczestników Naukowych urodzin.

Uczestnicy urodzin jako grupa zorganizowana mogą zasiadać wspólnie przy jednym stoliku.

Uczestnicy urodzin zobowiązani są stosować się do poleceń wydawanych przez pracowników ECN, które dotyczą przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny.

Uczestnicy na urodziny są przyprowadzani/odbierani przez osoby zdrowe. Przy przyprowadzaniu i odbieraniu dzieci należy zachować bezpieczny dystans 1,5 m od innych oraz zakrywać usta i nos.

Z uwagi na ograniczenia liczy osób, które mogą jednocześnie przebywać w holu ECN:

Prosimy o nie przychodzenie na zajęcia wcześniej niż wyznaczona godzina i odbieranie dzieci punktualnie po zajęciach.  W przypadku wcześniejszego przybycia prosimy o poczekanie na czas startu zajęć na zewnątrz.

Przebywanie opiekunów na terenie holu (poczekalni), jest niemożliwe, za wyjątkiem rodziców solenizanta/solenizantki.

Nie ma możliwości zorganizowania poczęstunku dla rodziców/opiekunów.

Po zakończeniu Naukowych urodzin rodzice/opiekunowie są zobowiązani do pozostawienia w czystości przestrzeni laboratorium udostępnionej w celu zorganizowania poczęstunku.

Po zakończeniu Naukowych urodzin, w czasie co najmniej 10 minutowej przerwy następuje dezynfekcja pomieszczenia.


Uwaga! Centrum Nauki działa na innych zasadach niż bawialnie dla dzieci. Przypominamy, że opiekunowie nie mogą pozostawić dzieci samych w przestrzeni interaktywnej ekspozycji i są za nie odpowiedzialni.

Przed rezerwacją terminu urodzin prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Zwiedzania Energetycznego Centrum Nauki oraz Procedurą określającą zasady bezpieczeństwa (…) w stanie epidemii COVID-19. Organizacja urodzin i zakup biletów są równoznaczne z jego akceptacją.

Rodzice/opiekunowie są zobowiązani do pozostawienia w czystości przestrzeni laboratorium, udostępnionej w celu zorganizowania poczęstunku.