Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Tydzień Pełen Energii – oferta warsztatów na rok szkolny 2020/2021

Tydzień Pełen Energii – oferta warsztatów na rok szkolny 2020/2021

Rozpoczyna się kolejny rok szkolny. W Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego na młodych odkrywców czeka wiele naukowych wyzwań.


Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty warsztatów dla szkół i przedszkoli oraz możliwości zwiedzania interaktywnej wystawy „Energia”. Będziemy sprawdzać m.in. co kryje się pod mikroskopem, zdradzimy jak długo świeciła pierwsza żarówka, wyjaśnimy na czym polegają iluzje optyczne i przekonamy się, czy wybuchy mogą być tylko niebezpieczne. Zwiedzających indywidualnie zapraszamy na warsztaty w soboty.  

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą poniżej.


GODZINY ZWIEDZANIA

WTOREK-PIĄTEK

8.30 – 10.00    (wystawa)

10.30 – 12.00  (warsztaty + wystawa)

12.30 – 14.00  (warsztaty + wystawa)

14.30 – 16.00  (wystawa)

SOBOTA

10:00 – 10:45 (wystawa)

11:00 – 11:45 (wystawa)

12:00 – 12:45 (wystawa)

13:00 – 13:45 (wystawa lub warsztaty)

14:00 – 14:45 (wystawa)

15:00 – 15:45 (wystawa)

16:00 – 16:45 (wystawa)


OFERTA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

STARSZE PRZEDSZKOLAKI (5, 6 lat)

LABORATORIUM PRZEDSZKOLAKA

Co się stanie gdy zmieszamy sodę oczyszczoną z octem? Czy można napompować balon bez dmuchania? Czy wszystkie wybuchy muszą być niebezpieczne? Zamień się w prawdziwego naukowca, badaj i eksperymentuj w laboratorium „Generator mocy”.

KL. I – III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

POD MIKROSKOPEM 

Smak i zapach cebuli znamy wszyscy – jest ona nie tylko ważnym składnikiem w daniach wielu kuchni świata, ale posiada także liczne właściwości lecznicze. A czy wiedziałeś, że cebula jest znakomitym materiałem badawczym? Zamień się w prawdziwego biologa, samodzielnie wykonaj preparat mikroskopowy i bez wyciskania łez dowiedz się, jak powstało powiedzenie „ubrany na cebulkę”.

KL. IV – VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

OPTYKA Z PRZYMRUŻENIEM OKA

Uczestnicząc w zajęciach, na własne oczy zobaczysz… oczy (gotowy model oka;)). Edukatorzy omówią zjawisko załamania promieni świetlnych, wyjaśnią na czym polegają iluzje optyczne, a Ty wykonasz szereg eksperymentów związanych z iluzją optyczną.

KL. VII – VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ

ŚLADAMI EDISWANA. ŻARÓWKA Z OŁÓWKA

Jak długo świeciła pierwsza żarówka? Czy da się samodzielnie zbudować własną? Poznaj historię wynalazku, który miał ogromny wpływ na rozwój ludzkości. Dowiedz się jak jest zbudowana żarówka oraz dlaczego świeci. Sprawdź co może być przewodnikiem, a co izolatorem prądu, a także zbuduj obwód elektryczny.


Ze względu na stan epidemii w zajęciach jednocześnie może wziąć udział maksymalnie 20 osób, a zwiedzać wystawę – maksymalnie 40 osób. Do grupy mogą dołączyć indywidualnie zwiedzający pod warunkiem dostępności miejsc oraz wcześniejszej rezerwacji.

Udział w zajęciach oraz zwiedzaniu wystawy możliwy jest jedynie w maseczkach, po uprzedniej dezynfekcji rąk oraz pomiarze temperatury. Prosimy o stosowanie się do aktualnych wytycznych sanepidu. W zależności od rozwoju epidemii, ulec zmianie mogą limity osób, które mogą odwiedzać ECN, godziny zwiedzania czy też inne obostrzenia, o których będziemy informować na stronie ECN.

Przed wizytą prosimy o zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa, obowiązującymi w Energetycznym Centrum Nauki KPT TUTAJ.


REZERWACJE

Aby odwiedzić ECN grupowo należy wcześniej zarezerwować bilety. Zachęcamy również gości indywidualnie zwiedzających do upewnienia się czy w wybranym terminie miejsca są dostępne. Rezerwacji można dokonać mailowo na adres rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl. Szczegółowych informacji na temat naszej oferty, dostępnych terminów oraz cen udzielamy pod numerem 41 278 72 50.