Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Bez kategorii > Piątki z dobrą energią: Geologiczne tajemnice Kadzielni

Piątki z dobrą energią: Geologiczne tajemnice Kadzielni

W dzisiejszym “Piątku z dobrą energią” w podróż do geologicznych tajemnic Kadzielni, jednego z wyjątkowych punktów rekreacyjnych w Kielcach, zabiorą Was Michał Poros i Witold Wesołowski z Geoparku Kielce.


Filmik znajduje się TUTAJ.

Michał Poros – pasjonat geologii od najmłodszych lat. Absolwent Technikum Geologicznego w Kielcach oraz Instytutu Geografii Akademii Świętokrzyskiej. Od 2008 roku pracownik Geoparku Kielce, a od 2012 roku Kierownik Centrum Geoedukacji w ramach tej instytucji. Przewodnik świętokrzyski PTTK, szkoleniowiec, miłośnik geoturystyki i wycieczek górskich w każdym wydaniu: od rekreacyjnych po wyprawowe. Swoje geologiczne pasje urzeczywistnia również w ramach Świętokrzyskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk Geologicznych, w którym pełni funkcję wiceprezesa.

Witold Wesołowski – geograf, absolwent Instytutu Geografii Akademii Świętokrzyskiej. Pracownik Geoparku Kielce (od 2012), obecnie główny specjalista ds. geoturystyki i promocji, przewodnik świętokrzyski, Instruktor Ochrony Przyrody PTTK, organizator imprez turystycznych i edukacyjnych. Miłośnik, geologii, geografii i krajoznawstwa, szczególnie regionu świętokrzyskiego.