Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Bez kategorii > Piątki z dobrą energią: Wakacyjny must read, czyli co czytać latem

Piątki z dobrą energią: Wakacyjny must read, czyli co czytać latem

Lato, wakacje, czas na odpoczynek i relaks. Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach proponuje relaks z książką – w domu, w podróży, w hamaku, na leżaku…


W wolnym czasie można nadrobić zaległości w czytaniu, odprężyć się przy interesującej lekturze. Na letnie dni i wieczory polecamy przede wszystkim takie książki, do przeczytania których nie trzeba się zmuszać. Stawiamy na pełny luz!

Najlepsze książki na lato

Takie, których czytanie sprawi Wam przyjemność. Duże, małe, cienkie, grube, papierowe, elektroniczne, z ilustracjami i bez – do wyboru, do koloru. Kryminały, thrillery, romanse, biografie, reportaże, poradniki, relacje z podróży, po polsku, po angielsku – co kto lubi.

Przepis na dobrą wakacyjną lekturę

Dreszcz emocji, dawka adrenaliny, porcja humoru, nuta romantyzmu, krzynka magii, odrobina nostalgii, szczypta ironii, garść faktów, morze pomysłów, zestaw porad, moc wrażeń… Dobór przypraw wedle uznania, byle tylko smakowało.

Nie narzucamy, polecamy

Z naszego bibliotecznego katalogu wybraliśmy kilka propozycji dla tych, którzy nie zdecydowali się jeszcze na wybór wakacyjnej lektury. Oto one:

  • Remigiusz Mróz „Lot 202” intrygująca powieść sensacyjno-kryminalna, w której przeniesiecie się do Opola i Nowej Huty, aby podążać za śledztwem dotyczącym zagadkowej śmierci młodego chłopaka. Emocje gwarantowane;
  • Jojo Moyes „Światło w środku nocy” – otwarcie konnej biblioteki prowadzonej przez kobiety burzy spokój miasteczka. Wśród kobiet zaczyna krążyć zakazana książeczka, która – jak twierdzą niektórzy – mąci im w głowach i budzi grzeszne myśli…
  • Beata Pawlikowska „Blondynka na Hawajach” – niezwykła wyprawa na Hawaje, odsłaniająca sekrety magicznej Polinezji. Książkę pochłoniecie błyskawicznie i poczujecie się tak, jakbyście sami uczestniczyli w tej podróży;
  • Alek Rogoziński „Teściowie muszą zniknąć” (e-book) – zabawny, lekki kryminał, pełen zaskakujących zwrotów akcji. Czy dwie nienawidzące się teściowe mogą się zaprzyjaźnić? Co zrobią, gdy ich dzieci wpadną w poważne tarapaty?
  • Anna Langner „Syreny” (e-book) – romans idealny na wakacje. Intrygująca historia Syren krążących po nadbałtyckich barach w poszukiwaniu bogatych mężczyzn, których uwodzą i okradają. Główna bohaterka postanawia do nich dołączyć. Co z tego wyniknie?

Oferta nie tylko na wakacje.

Jeżeli nie zdecydowaliście się na żadną z wymienionych książek, możecie wybrać inne z naszego katalogu, a jest w czym wybierać:

Polecamy także śpiewającą ofertę wydawnictwa Świat Książki. Przygotował ją znany internetowy twórca CeZik, który zaprosił do współpracy aktorkę teatralną i dubbingową Zuzę Motorniuk:

Życzymy wspaniałych wakacji z interesującą książką!

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach