Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > ECN na 4. Kieleckich Dniach Energii

ECN na 4. Kieleckich Dniach Energii

Już 19 czerwca odbędzie się kolejna edycja Kieleckich Dni Energii. Energetyczne Centrum Nauki KPT dołączyło do wydarzenia i zaprasza do zwiedzania oraz udziału w warsztatach.


Ważący ponad 750 kg kombajn górniczy, stanowisko do wydobywania ropy naftowej czy maluch do samodzielnego tankowania… To tylko część urządzeń, z których można korzystać, zwiedzając wystawę ECN.

Tutaj:

– włosy stają dęba

– można z bliska zobaczyć wyładowania atmosferyczne

– wolno samodzielnie wytwarzać prąd

– zaplanować miasto przyszłości

– rodzą się prawdziwi geniusze!

Do zwiedzania w ramach 4. Kieleckich Dni Energii zapraszamy o godz. 12:00, 15:00 oraz 17:00.

O godz. 14:00 uczestnicy zajęć przeniosą się w świat programowania i robotów. Spotkają się z Ozobotami – maleńkimi, wesołymi kuleczkami, które rozpoznają kolory i potrafią wykonywać polecenia. Młodzi adepci programowania będą mieli za zadanie zlecić robotom misję do zrealizowania, a będzie to możliwe dzięki narysowanym na kartce papieru liniom oraz zastosowaniu kolorowych komend.

Aby wziąć udział w warsztatach należy wcześniej zarezerwować bilety, a następnie w dniu wizyty zakupić je w kasie Centrum lub dokonać zakupu przez stronę www.bilety.ecn.kielce.pl. Rezerwacji można dokonać pod nr 41 278 72 50. Liczba miejsc ograniczona. Informacje na temat cen biletów znajdują się na stronie: https://cutt.ly/WunLyhL.

Odwiedzając ECN, należy obowiązkowo mieć zasłonięte usta oraz nos, a także założone rękawiczki. Przypominamy o częstej dezynfekcji rąk.

Wydarzenie koordynuje Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska, Referat Zarządzania Energią, Gospodarki Niskoemisyjnej i Mobilności. Partnerem jest Hufiec ZHP Kielce-Miasto im. Obrońców Westerplatte oraz Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego. Szczegóły TUTAJ.

Plakat wydarzenia TUTAJ.