Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Bez kategorii > Piątki z dobrą energią: Ćwiczenia na pośladki w warunkach domowych

Piątki z dobrą energią: Ćwiczenia na pośladki w warunkach domowych

Obecna sytuacja zmusiła nas do zmiany dotychczasowych nawyków. Osoby korzystające z usług siłowni lub klubów fitness nie mogą wykonać tam swojego treningu, ponieważ obiekty te są zamknięte.


Ale nic straconego! Dobry, skuteczny i bezpieczny trening można wykonać w warunkach domowych, w plenerze bądź w studio treningu personalnego. Jeśli nie masz doświadczenia i obycia treningowego to dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy wykwalifikowanych trenerów, którzy sprawią, że trening będzie bezpieczny i efektywny.

Trenując w domu pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić szczególną uwagę jest prawidłowa rozgrzewka. Jest ona niezwykle istotna, ponieważ przygotowuje nas do wysiłku zarówno fizycznie, jak i mentalnie, zapobiega urazom oraz zwiększa wydajność podczas treningu. Musimy właściwie dobrać ćwiczenia pod względem ich rodzaju, kolejności oraz intensywności. Dobrze przeprowadzona rozgrzewka podnosi temperaturę naszych mięśni oraz poprawia przepływ krwi. Długość rozgrzewki uzależniona jest od czasu trwania treningu. W rozgrzewce powinniśmy uwzględnić: rolowanie, rozciąganie statyczne, mobilizację, stabilizację, aktywację mięśniową i aktywację nerwową.

Kolejną ważną kwestią jest prawidłowa technika wykonywania ćwiczeń. To w jaki sposób wykonujemy ruch wpływa na nasze bezpieczeństwo, zdrowie i skuteczność treningu. Nie każdy ma świadomość, że nawet podczas wykonywania najprostszych (z punktu widzenia trenującego) ćwiczeń możemy sobie zaszkodzić. Warto więc skorzystać z usług trenera personalnego, który nauczy nas prawidłowej techniki. Trenując w domu lub korzystając z treningów online warto ustawić lustro i kontrolować nasze ciało podczas ćwiczeń lub wykorzystać smartphone- nagrać filmik, następnie odtworzyć go i zweryfikować czy faktycznie ćwiczymy z zachowaniem właściwej techniki.

Aby trening był bezpieczny i skuteczny podstawą jest korzystanie z właściwego planu treningowego. W sieci aż roi się od gotowych planów czy treningów online. Pamiętaj jednak, że plan powinien być zindywidualizowany, dostosowany do Twoich potrzeb, możliwości, stanu zdrowia oraz celów. Podstawową informacją, której potrzebujemy do zaplanowania treningów jest cel oraz czas, w którym chcemy go zrealizować oraz czas jaki możemy poświęcić na trening. Plan treningowy powinien uwzględniać podstawowe parametry: odpowiedni dobór ćwiczeń, ilość serii, ilość powtórzeń, tempo ćwiczeń, czas przerw i częstotliwość.

Pamiętaj! Sam trening to nie wszystko! Nie zapominaj o prawidłowym, racjonalnym odżywianiu oraz regeneracji. Gdy połączysz te wszystkie składowe Twój cel będzie możliwy do osiągnięcia.

Serdecznie zapraszam do dołączenia do grupy KarOla-treningi online oraz na treningi personalne.

W jaki sposób wykonać trening pośladków i prawidłową rozgrzewkę? Zobacz w filmiku:
https://www.facebook.com/ECN.KPT/posts/3346072232089635