Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Ogłoszenie wyników w konkursie „Bądź EKO – nadaj przedmiotom drugie życie”

Ogłoszenie wyników w konkursie „Bądź EKO – nadaj przedmiotom drugie życie”

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego serdecznie zaprasza na ogłoszenie wyników w konkursie „Bądź EKO – nadaj przedmiotom drugie życie”, współfinansowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.


Ogłoszenie wyników odbędzie się na żywo 29 maja br. o godz. 10:00 na facebookowym profilu ECN – https://www.facebook.com/ECN.KPT, a poprowadzi je Justyna Lichosik, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

W konkursie zgłosiło się ponad 1000 uczestników z ponad 50 szkół. Mogli w nim wziąć udział uczniowie przedszkoli (klas 0) i szkół podstawowych (kl. I-VIII) z siedzibą na terenie województwa świętokrzyskiego. Uczestnicy mieli do wyboru jedną formę zadania konkursowego: plastyczną lub literacką. Forma plastyczna była dedykowana 3-osobowym grupom, których zadaniem było przygotowanie trójwymiarowej pracy przestrzennej z wykorzystaniem metody upcyklingu. Z kolei forma literacka była kierowana do uczestników indywidualnych i polegała na stworzeniu pracy pisemnej związanej z promowaniem postaw ekologicznych. Celem Konkursu było m.in. tworzenie proekologicznych wzorców zachowań oraz kształtowanie nawyków wśród dzieci i młodzieży dotyczących przestrzegania zasad ochrony środowiska naturalnego i oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody.