Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Piątki z dobrą energią

Piątki z dobrą energią

Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza na cykl pn. „Piątki z dobrą energią”. To spotkania online nawiązujące do wieczorów dla dorosłych, które odbywają się w ECN, czyli cykli „Kobiety z energią” oraz „Podróże z energią”.


Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego jak wiele z obiektów turystycznych i edukacyjnych zostało zamkniętych ze względu na okres pandemii i społecznej kwarantanny. Nie chcieliśmy pozostać bez kontaktu z naszymi dorosłymi odbiorcami, dla których organizowaliśmy cykle “Kobiety z energią” oraz “Podróże z energią”, i postanowiliśmy przenieść nasze działania do Internetu.

Od 17 kwietnia w każdy piątek o godz. 18:00 na naszym facebookowym profilu oraz na stronie internetowej publikujemy rozmaite ciekawostki, podpowiedzi, porady dotyczące m.in. kosmetologii, mody, wizażu czy też fitnessu. Rozmawiamy z artystami, podróżnikami, znawcami kultury.

Nasze działania online z cyklu “Piątki z dobrą energią” przedłużamy do końca wakacji i mamy nadzieję, że jesienią zobaczymy się już na miejscu w Energetycznym Centrum Nauki KPT podczas spotkań dla dorosłych.

Zapraszamy do poznania naszych piątkowych spotkań online. Wszystkie znajdą Państwo poniżej.

21.08.2020 – Piątki z dobrą energią: 10 ciekawostek o Kielcach, o których warto wiedzieć – zaprasza Muzeum Historii Kielc – materiał jest dostępny TUTAJ.


14.08.2020 – Piątki z dobrą energią: Podróż do włoskich smaków – zabiera Teo Fabozzi, rodowity Włoch, mistrz pizzy, właściciel restauracji Monte di Procida Pizza & Panini – materiał jest dostępny TUTAJ.


07.08.2020 – Piątki z dobrą energią: Geologiczne tajemnice Kadzielni – opowiadają Michał Poros i Witold Wesołowski z Geoparku Kielce – materiał jest dostępny TUTAJ.


31.07.2020 – Piątki z dobrą energią: Dieta w chorobach autoimmunologicznych – opowiada Rafał Tokarczyk, trener personalny, certyfikowany dietetyk sportowy, właściciel cateringu dietetycznego Fancy Food – materiał jest dostępny TUTAJ.


24.07.2020 – Piątki z dobrą energią: Wakacyjny must read, czyli co czytać latem – poleca Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach – materiał jest dostępny TUTAJ.


17.07.2020 – Piątek z dobrą energią: Choroby autoimmunologiczne a sport – o tym, czym są choroby autoimmunologiczne i jakie ćwiczenia są w nich zalecane opowie Monika Alimanović, certyfikowany trener kolarstwa, o specjalizacji choroby autoimmunologiczne – materiał jest dostępny TUTAJ.


10.07.2020 – Piątki z dobrą energią: Rośliny jadalne wokół nas – o jadalnych roślinach, które są na wyciągnięcie ręki opowiada dr Bartosz Piwowarski, specjalista botanik, zajmujący się od wielu lat badaniami szaty roślinnej regionu świętokrzyskiego oraz ochroną przyrody; członek Rady Naukowej Świętokrzyskiego Parku Narodowego i Polskiego Towarzystwa Botanicznego, zastępca kierownika Ogrodu Botanicznego w Kielcach – materiał jest dostępny TUTAJ.


03.07.2020 – Piątki z dobrą energią: Teatr – sposób na życie – o swojej przygodzie z teatrem i aktorstwem opowiada kielecki aktor, współzałożyciel Teatru TeTaTeT, Mirosław Bieliński – materiał jest dostępny TUTAJ.


26.06.2020 – Piątki z dobrą energią: Na co zwrócić uwagę przy tworzeniu kosmetyków do opalania – podpowiada Grzegorz Sychowski, właściciel laboratorium badawczo-rozwojowego “Chemlab” – materiał jest dostępny TUTAJ.


19.06.2020 – Piątki z dobrą energią: Różne oblicza Afryki – opowiada Ludwik Pisarski, podróżnik, autor bloga Świat według Ludwika oraz podcastu #UczSięŚwiata – materiał jest dostępny TUTAJ.


12.06.2020 – Piątki z dobrą energią: Sześć zasad zdrowego stylu życia – opowiada Rafał Tokarczyk, trener personalny, certyfikowany dietetyk sportowy, właściciel cateringu dietetycznego Fancy Food – materiał jest dostępny TUTAJ.


05.06.2020 – Piątki z dobrą energią: Tanecznym krokiem przez życie – o swoich tanecznych podróżach przez Indie, Portugalię, Belgię oraz Grecję opowiada Anna Kmiecik, kielczanka, zawodowa tancerka, pedagog, choreograf – materiał jest dostępny TUTAJ.


29.05.2020 – Piątki z dobrą energią: Ćwiczenia na pośladki w warunkach domowych – trening prowadzi Karolina Majchrzyk, menager sportu, trener personalny – materiał jest dostępny TUTAJ.


22.05.2020 – Piątki z dobrą energią: 10 rzeczy, które musicie wiedzieć o Czechach – opowiada Jakub Juszyński, miłośnik podróży, w szczególności czeskiej kultury i historii, autor bloga Tymrazem.pl – materiał jest dostępny TUTAJ.


15.05.2020 – Piątki z dobrą energią: Jak pielęgnować cerę domowymi sposobami? – opowiada Anna Władyszewska, dyplomowana kosmetyczka, studentka kosmetologii Collegium Medicum UJK, właścicielka Gabinetu Kosmetycznego Anna Władyszewska – materiał jest dostępny TUTAJ.


08.05.2020 – Piątki z dobrą energią: Kino w kwarantannie – poleca dr Monika Bator, kulturoznawca, wykładowca akademicki w UJK – materiał jest dostępny TUTAJ


01.05.2020 – Piątki z dobrą energią: “Foxy Eyes” upiększający makijaż oka – podpowiada Kamila Michalczyk, wizażystka, pracująca przy sesjach zdjęciowych – materiał jest dostępny TUTAJ.


24.04.2020 – Piątki z dobrą energią: Domowy look, czyli wygodnie i stylowo w „czterech kątach” – podpowiada Monika Grzegorczyk, kreator wizerunku, stylistka i personal shopper – materiał jest dostępny TUTAJ.


17.04.2020 – Piątki z dobrą energią: Prawidłowa postawa przy pracy z komputerem – podpowiada Anna Majcher-Stawiarz, fizjoterapeuta – materiał jest dostępny TUTAJ


W każdy piątek na profilu Facebook oraz stronie www.ecn.kielce.pl publikowane będą ciekawostki, wskazówki, podpowiedzi dotyczące m.in. kosmetologii, mody, wizażu, fizjoterapii, podróży, czy też kultury. Wszystkie materiały przygotowane będą przez zaproszonych do współpracy specjalistów fizjoterapeutów, kosmetologów, znawców kultury i podróżników.

W związku z obecną sytuacją, z jaką przyszło nam się zmierzyć, niestety nie możemy się spotkać w przestrzeni Energetycznego Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego, ale dzięki dostępnym technologiom nadal możemy zachować kontakt online – mówi Justyna Lichosik, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego. – Chcąc poszerzyć naszą wirtualną ofertę, wychodzimy naprzeciw również dorosłym odbiorcom, którzy zawsze bardzo chętnie odwiedzali nas podczas piątkowych wieczorów, w trakcie których panuje wyjątkowa atmosfera, a wspólnie spędzony czas inspiruje do odkrywania, zadawania pytań i dyskusji. Mam nadzieję, że nasze spotkania w internetowej przestrzeni będą również okazją do dzielenia się dobrą energią – dodaje.

Przypominamy, że Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza także do wspólnego eksperymentowania online i edukacji zdalnej. Na facebookowym profilu (@ECN.KPT) można znaleźć wiele pomysłów na spędzenie czasu w domu, w tym intrygujące doświadczenia, ciekawostki i zagadki ze świata nauki.