Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Sobotnie warsztaty familijne – marzec 2020

Sobotnie warsztaty familijne – marzec 2020

Po co nam nos? Czym jest polimer i termokurczliwość? Czy wszystkie wybuchy muszą być niebezpieczne? Zapraszamy do zapoznania się z sobotnimi warsztatami familijnymi w marcu.


07.03.2020 – DZIEŃ KOBIET W ECN: POCZUJ MIĘTĘ

Zapachy są bardzo ważne w życiu człowieka. Sięgamy po nie, gdy chcemy sprawić radość bliskiej osobie wyjątkowym prezentem, jak i dla poprawy własnego nastroju. I choć mogłoby się wydawać, że perfumy są luksusowym symbolem obecnych czasów to miały swój początek już w prehistorii. Czy aby tworzyć własne perfumy musimy mieć ponadprzeciętnie rozwinięty zmysł powonienia? Nie pozwól, aby odpowiedzi na te pytania przeszły Ci koło nosa, skomponuj własną nutę zapachową i „poczuj miętę” do nauki.

14.03.2020 NAUKOWA MOC JĘZYKA w ramach „Tygodnia Kultury Języka”

WARSZTATY ODWOŁANE

Warsztaty odbędą się w ramach Tygodnia Kultury Języka. Tegoroczne hasło to „Chrońmy klimat i język. Łączy je: czystość i świeżość, radość i urok, przestrzeń i wolność”. W trakcie zajęć opowiemy o zależności pomiędzy klimatem a ptakami, o tym jak zmiany klimatyczne wpływają na ich bioróżnorodność gatunkową i dlaczego migrują. Zdobędziesz wiele ważnych informacji o naszych skrzydlatych przyjaciołach, dowiesz się, co jedzą i jak powinniśmy ich karmić. Sprawdzimy również jak ptaki prezentowane są w literaturze, przysłowiach, powiedzeniach, a przy pomocy robotów Ozobotów i elementów programowania będziemy wybierać poprawne formy polszczyzny.

21.03.2020 ZMIEŚCIĆ SIĘ NA DŁONI – (w ramach Weekendu za pół ceny) – BRAK MIEJSC –

WARSZTATY ODWOŁANE

Podczas zajęć temperatura i to nie tylko od wrażeń będzie naprawdę wysoka… Dowiesz się, czym jest termokurczliwość i polimer, co to jest skala i do czego służy. Razem z innymi uczestnikami poznasz tworzywa termoplastyczne, a dzięki własnej wizji artystycznej i użyciu piekarnika wykonasz dla siebie upominek.

28.03.2020 – LABORATORIUM MAŁEGO CHEMIKA

WARSZTATY ODWOŁANE

Co się stanie gdy zmieszamy sodę oczyszczoną z octem? Czy można napompować balon bez dmuchania? Czy wszystkie wybuchy muszą być niebezpieczne? Zamień się w prawdziwego naukowca, badaj
i eksperymentuj w laboratorium „Generator mocy”.

Na zajęcia zapraszamy o godz. 13:00 oraz 14:00. Koszt udziału wynosi 8 zł/os. Warsztaty trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Zajęcia kierowane są do dzieci od 5 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego, którego obowiązuje bilet wstępu. Zachęcamy również do wcześniejszej rezerwacji miejsc na rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl. Liczba miejsc ograniczona.