Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Wtorki dla nauczycieli: Kreatywne lekcje… pod lupą – dostępny link do rejestracji

Wtorki dla nauczycieli: Kreatywne lekcje… pod lupą – dostępny link do rejestracji

Już 25 lutego Energetyczne Centrum Nauki KPT serdecznie zaprasza na kolejne warsztaty dedykowane nauczycielom.


W jaki sposób usprawnić pracę nauczyciela? Jak zachęcać uczniów do kreatywnego podejścia do zadań? Jak rozbudzać w uczniach ciekawość świata i chęć do uczenia się również poza zajęciami lekcyjnymi? Z naszych obserwacji wynika, że najbardziej efektywne uczenie się odbywa się poprzez eksperymentowanie i samodzielnie dochodzenie do rozwiązań.

Podczas najbliższego spotkania podpowiemy jak aktywizować młodzież i korzystać z ciekawych narzędzi, które ułatwią pracę pedagoga. W trakcie specjalnych warsztatów, prowadzonych przez edukatorów ECN, nauczyciele wcielą się w detektywów, przyjrzą się pracy śledczych, rozwiążą kilka intrygujących zagadek, a także sprawdzą czy da się wytworzyć sztuczną krew. Nie obędzie się również bez eksperymentowania w ciemności i zjawiska bioluminescencji.

Wtorkowe spotkanie to doskonała okazja, aby poznać bliżej przestrzeń Energetycznego Centrum Nauki. Nauczyciele otrzymają wskazówki i informacje praktyczne, przydatne przed wizytą z uczniami. Dowiedzą się w jaki sposób są prowadzone warsztaty, a także jak wykorzystać ścieżki zwiedzania dostępne na wystawie. Porozmawiamy również na temat zajęć, wymienimy się doświadczeniami w edukacji.

Na najbliższe spotkanie z cyklu „Wtorki dla nauczycieli” zapraszamy 25 lutego o godz. 16:00. Wydarzenie organizujemy we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Rejestracja odbywa się przez platformę ŚCDN:
https://sos.scdn.pl/szczegoly.php?id_form=6557 . Wstęp wolny. Szczegóły pod nr 41 278 72 50.