Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego włączyło się w tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu, który obchodzimy 11 lutego.


Z tej okazji przygotowaliśmy warsztaty, podczas których będziemy korzystać z nowoczesnych technologii oraz uczyć jak bezpiecznie poruszać się w sieci. Dzieci dowiedzą się o zagrożeniach, jakie mogą pojawić się w Internecie, ale również przekonają się jak ważny jest szacunek w sieci zarówno wobec innych, jak i siebie. W realizacji warsztatów pomoże nam nasz zaprzyjaźniony robot – Ozobot.

Na zajęcia zapraszamy 11 lutego o godz. 8.30 oraz 12.30. Koszt udziału wynosi 15 zł/os. i obejmuje udział w warsztatach oraz zwiedzaniu wystawy. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacje przyjmujemy pod adresem: rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl. Szczegóły pod nr 41 278 72 50.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) jest obchodzony z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Wydarzenie ma na celu inicjowanie i propagowanie działań zmierzających do bezpiecznego wykorzystania zasobów internetowych przez dzieci i młodzież, uświadamianie rodziców, nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa w sieci oraz promowanie świadomego korzystania z Internetu w oparciu o jego pozytywne aspekty. Ideą DBI jest podkreślenie roli i siły współpracy pomiędzy instytucjami, a także najbliższym otoczeniem dziecka, w trosce o wspólne dobro, jakim jest cyfrowe bezpieczeństwo i to zarówno na arenie międzynarodowej, jak również na poziomie lokalnym.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami DBI 2020 są: Facebook Polska oraz Google Polska.