Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Sobotnie warsztaty familijne – luty 2020

Sobotnie warsztaty familijne – luty 2020

Ile waży czarna dziura? Czym jest prąd? Czy przez żołądek można trafić do serca? Zapraszamy do zapoznania się z sobotnimi warsztatami familijnymi w lutym.


01.02.2020 – ILE WAŻY CZARNA DZIURA?

W trakcie warsztatów poznamy różnicę między masą a ciężarem, wyznaczymy masę różnych przedmiotów, a także – jeśli to możliwe – spróbujemy wyznaczyć masę Ziemi. Poszukamy również środka ciężkości różnych obiektów oraz dowiemy się czym są czarne dziury i dlaczego planety i gwiazdy są ciągle w ruchu.

08.02.2020 KIERUNEK PÓŁNOC-POŁUDNIE. PO DRODZE Z PRZYRODĄ

Żółwie morskie co roku składają jaja na tej samej plaży, na której wykluły się przed laty. Ptaki migrujące przelatują tysiące kilometrów, aby wrócić do swoich gniazd. Dowiedz się jak obserwacja przyrody i nowoczesne technologie pomagają człowiekowi w podróżach i odnajdywaniu drogi do domu.

15.02.2020 WALENTYNKI Z ENERGIĄ

Czym jest prąd? Jak zbudować obwód elektryczny, aby nie doprowadzić do zwarcia? Poznaj materiały, które przewodzą prąd, a które go izolują. Dowiedz się jak prawidłowo stworzyć obwód i zbuduj zegar, korzystając z naturalnej baterii – cytryny. Zaskocz swoją ukochaną/ukochanego, przygotowując wyjątkową kartkę walentynkową, zasilaną energią płynącą prosto z serca.

22.02.2020 – POCZUJ TO NA WŁASNEJ SKÓRZE

Jest największym organem w naszym ciele. Waży mniej więcej 4 kg. Gdyby ją rozprostować, zajmowana powierzchnia wynosiłaby średnio 2 metry kwadratowe. O czym mowa? Oczywiście o skórze! Podczas warsztatów odpowiemy na pytania: Czy dotyk jest jednakowy na całym ciele? Gdzie skóra jest najcieńsza? Czy linie papilarne mogą być jednakowe u różnych osób? Wykonamy też szereg sensorycznych eksperymentów, dzięki którym poczujesz dotyk… nauki!

29.02.2020 – SPRÓBUJ TO PRZETRAWIĆ

Ciało człowieka to chodząca elektrownia, która przerabia pokarm na paliwo. Zanim jednak pożywienie stanie się użyteczne musi odbyć podróż przez układ pokarmowy. Czy wiesz, co się dzieje z jedzeniem podczas posiłku i jak długą drogę przebywa? Do czego służy ślina i czy przez żołądek można trafić do serca? Wykonaj doświadczenia i zbuduj własny przewód pokarmowy, aby znaleźć łatwe odpowiedzi na trudne pytania.

Na zajęcia zapraszamy o godz. 13:00 oraz 14:00. Koszt udziału wynosi 8 zł/os. Warsztaty trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Zajęcia kierowane są do dzieci od 5 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego, którego obowiązuje bilet wstępu. Zachęcamy również do wcześniejszej rezerwacji miejsc na rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl. Liczba miejsc ograniczona.