Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Nauka łączy pokolenia, czyli Dzień Babci i Dziadka

Nauka łączy pokolenia, czyli Dzień Babci i Dziadka

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego zaprasza na specjalne zajęcia z okazji Dnia Babci i Dziadka w sobotę 18 stycznia.


Międzypokoleniowe warsztaty w ECN to wspaniała okazja, aby sprawić radość naszym babciom i dziadkom, spędzić z nimi niezapomniane chwile i połączyć pokolenia. Podczas zajęć będziemy prowadzić obserwacje mikroskopowe. Pod okular weźmiemy cebulę. Jej smak i zapach znamy wszyscy – jest ona nie tylko ważnym składnikiem w daniach wielu kuchni świata, ale posiada także liczne właściwości lecznicze. A czy wiedzieliście, że cebula jest znakomitym materiałem badawczym? Zamieńcie się w prawdziwych biologów, samodzielnie wykonajcie preparat mikroskopowy i bez wyciskania łez dowiedzcie się, jak powstało powiedzenie „ubrany na cebulkę”.

W ramach warsztatów przygotowaliśmy również wyjątkową niespodziankę, którą wnukowie będą mogli przekazać swoim ukochanym babciom i dziadkom.

Na zajęcia zapraszamy o godz. 13:00 oraz 14:00. Koszt udziału wynosi 8 zł/os. Warsztaty trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Zajęcia kierowane są do dzieci od 5 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego, którego obowiązuje bilet wstępu. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji miejsc na rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl.

Zapraszamy również do eksperymentowania na naszej wystawie. Tury rozpoczynamy o pełnych godzinach, począwszy od godz. 11:00, a kończąc na godz. 17:00. Każda tura trwa 45 minut. Informacje na temat cen biletów są dostępne na stronie: http://ecn.kielce.pl/index.php/pl/zaplanuj-wizyte/ceny-biletow/.