Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Sobotnie warsztaty familijne – styczeń 2020

Sobotnie warsztaty familijne – styczeń 2020

Jak odczuwamy temperaturę? Czym zajmuje się nauka zwana daktyloskopią i w jaki sposób pomaga odkryć niewidoczne ślady? To tylko niektóre z pytań, na jakie odpowiadamy podczas familijnych warsztatów w styczniowe soboty. Zapraszamy!


4.01.2020 – „CIEPŁO – ZIMNO – GORĄCO!”. NAUKOWE POSZUKIWANIA

Chyba każdy pamięta z dzieciństwa grę w „ciepło – zimno”. W naszym laboratorium poszukiwacze wiedzy odkryją tajemnice temperatury. Jak ją odczuwamy? Jak wpływa ona na człowieka i na różne przedmioty? Dlaczego wakacje są dłuższe od ferii zimowych? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy poprzez wspólne eksperymentowanie.

11.01.2020 NA TROPIE ZBRODNI, CZYLI KULISY PRACY KRYMINOLOGA

Czy detektywi mają tzw. „szósty zmysł”, dzięki któremu rozwiązują sprawy? Czym zajmuje się nauka zwana daktyloskopią i w jaki sposób pomaga odkryć niewidoczne ślady? Na warsztatach przyjrzymy się pracy śledczych, rozwiążemy kilka intrygujących zagadek, a także sprawdzimy czy da się wytworzyć sztuczną krew. Zapraszamy wszystkie badawcze umysły na kryminalną przygodę w laboratorium ECN!

Uwaga! Podczas warsztatów będziemy używać specjalnego tuszu. Serdecznie prosimy o ostrożność w trakcie wykonywania eksperymentów 🙂

18.01.2020 – OBSERWACJE MIKROSKOPOWE

Smak i zapach cebuli znamy wszyscy – jest ona nie tylko ważnym składnikiem w daniach wielu kuchni świata, ale posiada także liczne właściwości lecznicze. A czy wiedziałeś, że cebula jest znakomitym materiałem badawczym? Zamień się w prawdziwego biologa, samodzielnie wykonaj preparat mikroskopowy i bez wyciskania łez dowiedz się, jak powstało powiedzenie „ubrany na cebulkę”.

25.01.2020 – OPTYKA Z PRZYMRUŻENIEM OKA

Uczestnicy zajęć na własne oczy zobaczą… oczy (gotowy model oka;)). Omówimy zjawisko załamania promieni świetlnych, wyjaśnimy na czym polegają iluzje optyczne, a także wykonamy szereg eksperymentów związanych z tym zjawiskiem (tj. iluzja optyczna).

Na zajęcia zapraszamy o godz. 13:00 oraz 14:00. Koszt udziału w zajęciach wynosi 8 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Warsztaty kierowane są do dzieci od 5 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu. Zachęcamy również do wcześniejszej rezerwacji miejsc na rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl.