Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Podopieczni ŚDS w ECN – efekt współpracy z MOW

Podopieczni ŚDS w ECN – efekt współpracy z MOW

W ramach współpracy z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Kielcach zorganizowaliśmy specjalne warsztaty dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Kielcach.


Z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych nasi goście wzięli udział w świątecznych zajęciach, przygotowanych i prowadzonych przez edukatorów ECN, podczas których rozmawialiśmy na temat gęstości cieczy. Przeprowadzili szereg doświadczeń, w tym m.in. mroźną wieżę kolorów, a także samodzielnie wykonali śnieżne kule, które zabrali ze sobą do domów. Zwiedzali również wystawę „Energia”.

W trakcie zajęć pomagali wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kielcach, którzy przy eksperymentowaniu wspierali każdego z podopiecznych, ale także asystowali podczas zwiedzania ekspozycji Energetycznego Centrum Nauki KPT.

Wspomniane wydarzenie to kolejny krok we współpracy pomiędzy Kieleckim Parkiem Technologicznym a Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Kielcach w zakresie działań edukacyjno-zawodowych na rzecz wychowanków Ośrodka, którzy jako wolontariusze pracują również na rzecz osób starszych, schorowanych czy zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Więcej o naszej współpracy TUTAJ.