Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > ECN na Dniach Kreatywnej i Aktywnej Edukacji

ECN na Dniach Kreatywnej i Aktywnej Edukacji

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego bierze udział w kolejnej edycji Dni Kreatywnej i Aktywnej Edukacji.


Wydarzenie składa się z dwóch dni. W pierwszym z nich (24.10.2019) odbędzie się Kongres Kreatywnej, Aktywnej i Otwartej Edukacji, podczas którego spotkają się przedstawiciele różnych instytucji i środowisk zaangażowanych w innowacyjne formy edukacji pozaformalnej, aby wymienić się doświadczeniem oraz dobrymi praktykami na temat edukacji pozaformalnej. Spotkanie będzie miało miejsce na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym oraz Pedagogicznym i Artystycznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

W drugi dzień (25.10.2019) w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się Festiwal Aktywnej
i Kreatywnej Edukacji kierowany do szkół, przedszkoli, placówek oświatowych i wychowawczych. Serdecznie zapraszamy również do naszego stoiska „Naukowy misz-masz”. Odwiedzający zobaczą, co potrafią Ozoboty, maleńkie roboty, wydadzą im komendy i przyjrzą się jak robot realizuje swoją misję. Stworzą magnetyczną śnieżynkę, korzystając z magnesów i opiłków żelaza. Przeprowadzą obserwację i zobaczą, co kryje się pod mikroskopem. Pokonają grawitację, wykorzystując słoik i piłkę do ping-ponga…

Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie Organizatora – Europejskiego Stowarzyszenia Dialogu Edukacyjnego – https://www.facebook.com/events/1404637573035759/.