Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Sobotnie warsztaty familijne – październik 2019

Sobotnie warsztaty familijne – październik 2019

Czy świetliki świecą tak samo jak żarówki? Jak stworzyć mapę i dlaczego pewne z nich nieco nas oszukują? To tylko niektóre z pytań, na jakie odpowiadamy podczas familijnych warsztatów w październikowe soboty. Zapraszamy!


5.10.2019 – DLACZEGO ROBACZEK ŚWIĘTOJAŃSKI ŚWIECI?

Czy świetliki świecą tak samo jak żarówki? Czy istnieją świecące grzyby? Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz, eksperymentując w ciemności! Dowiesz się, na czym polega zjawisko bioluminescencji i jakie organizmy żywe potrafią emitować światło!

12.10.2019 206 KOŚCI

Czy wiesz, że najstarszy fragment ludzkiego szkieletu, liczący około 2,8 mln lat, odnaleziono w 2013 r.
w Etiopii? Jak to możliwe, że ze wszystkich tkanek ludzkiego organizmu, to właśnie kości zachowały się tak długo? Co decyduje o ich trwałości i umożliwia archeologom uzyskanie cennych informacji na temat naszej przeszłości? Poznaj odpowiedzi na powyższe pytania i odkryj tajemnice ludzkiego szkieletu.

19.10.2019 – KIERUNEK PÓŁNOC-POŁUDNIE. Z MAPĄ POD PRĄD

Chyba najsłynniejszą pomyłką w historii nawigacji było odkrycie Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. Poznaj metody, jakimi posługiwali się najwięksi odkrywcy, aby odnaleźć drogę do celu. Dowiedz się jak stworzyć mapę i dlaczego niektóre z nich nieco nas oszukują.

26.10.2019 – OBSERWACJE MIKROSKOPOWE

Smak i zapach cebuli znamy wszyscy – jest ona nie tylko ważnym składnikiem w daniach wielu kuchni świata, ale posiada także liczne właściwości lecznicze. A czy wiedziałeś, że cebula jest znakomitym materiałem badawczym? Zamień się w prawdziwego biologa, samodzielnie wykonaj preparat mikroskopowy i bez wyciskania łez dowiedz się, jak powstało powiedzenie „ubrany na cebulkę”.

Na zajęcia zapraszamy o godz. 13:00 oraz 14:00. Koszt udziału w zajęciach wynosi 8 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Warsztaty kierowane są do dzieci od 5 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu. Zachęcamy również do wcześniejszej rezerwacji miejsc na rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl.