Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Dni uczenia się dorosłych: Kreatywne lekcje

Dni uczenia się dorosłych: Kreatywne lekcje

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego włączyło się w kampanię „Dni uczenia się dorosłych” i zaprasza nauczycieli przedmiotów przyrodniczych do udziału w warsztatach.


„Dni uczenia się dorosłych” to kampania społeczna wspierająca dorosłych w kształtowaniu i rozwijaniu nawyku ciągłego uczenia się. Została zainicjowana w latach 80., jest cyklicznie realizowana w wielu krajach pod egidą UNESCO jako Adults Learner’s Week lub Festival of Learning, kilka edycji odbyło się również w Polsce, począwszy od 2009 roku. Tegoroczna polska edycja kampanii odbywa się pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO.

Warsztaty w ECN mają na celu podniesienie kompetencji pedagogicznych nauczycieli, upowszechnienie innowacyjnych metod nauczania przedmiotów ścisłych, wsparcie nauczycieli w edukacji pozaszkolnej oraz zainspirowanie ich w poszukiwaniu kreatywnych sposobów edukacji młodzieży. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli również okazję wykonać doświadczenia przyrodnicze i sami wcielić się w rolę uczniów. Wydarzenie zachęca do zadawania pytań oraz poszukiwania rozwiązań w dziedzinie edukacji, pobudza kreatywność, samodzielne myślenie i dochodzenie do wniosków. Chcemy, aby nauczyciele poznali ciekawe sposoby zachęcania uczniów do zgłębiania tajemnic nauki, ale również podnosili swoje kompetencje w charakterze pedagogów.

Spotkanie organizowane jest we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Na warsztaty zapraszamy 8 października o godz. 16:30. Liczba miejsc jest ograniczona i obowiązuje rejestracja przez platformę ŚCDN – www.scdn.pl.

Wstęp jest bezpłatny.