Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > odBLOCKuj.to – kurs programistyczny w ECN – przedłużamy termin rekrutacji

odBLOCKuj.to – kurs programistyczny w ECN – przedłużamy termin rekrutacji

Zapraszamy do udziału w jesiennej edycji kursu programistycznego „odBLOCKuj.to”. Zajęcia obejmują trzy poziomy i prowadzone są z wykorzystaniem trzech różnych robotów.


Skorzystaj z naszej oferty. Programowanie wcale nie jest trudne

Nauka programowania to tak naprawdę nauka języka. Z tą różnicą, że znakami językowymi są tu kody. Nasza oferta skierowana jest do dzieci, które rozpoczynają przygodę z programowaniem. Dzięki kursowi
w Energetycznym Centrum Nauki pojęcia typu algorytm, debugowanie, wyrażenia warunkowe, funkcja, pętla czy Internet rzeczy nie będą już tajemnicą.

W nauce pomagać nam będą trzy rodzaje robotów, które będą stopniować zaawansowanie uczestników. Jednymi z nich są Ozoboty, maleńkie, wesołe kuleczki, które rozpoznają kolory i potrafią wykonywać polecenia.

Drugimi – Photony, interaktywne roboty, sterowane za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki nim dzieci mogą stawiać pierwsze kroki w nauce programowania, ucząc się kodowania i logicznego myślenia, od razu obserwując efekty swojej pracy.

Trzecie to kolorowy duet robotów Dash i Dot. Uczestnicy kursu zdobywają wiedzę z zakresu informatyki, podstaw mechaniki, edukacji muzycznej i językowej. Poznają także pojęcia takie, jak Internet rzeczy, inteligentny dom, algorytm czy zmienna. Uwaga: Zajęcia odbywają się w języku polskim, lecz ze względu na oprogramowanie służące do obsługi robotów przydatna jest podstawowa znajomość języka angielskiego.

POZIOM PIERWSZY. PROGRAMOWANIE Z OZOBOTAMI

Poziom pierwszy obejmuje 6 godzin lekcyjnych i składa się z cyklu 3 spotkań.

  1. Wprowadzenie do programowania z użyciem Ozobotów – „Wyrysuj program”
  2. Programowanie blokowe w środowisku Ozoblockly cz. 1
  3. Programowanie blokowe w środowisku Ozoblockly cz. 2

POZIOM DRUGI. PROGRAMOWANIE Z PHOTONAMI

Poziom drugi obejmuje 6 godzin lekcyjnych i składa się z cyklu 3 spotkań.

  1. Wprowadzenie do programowania z użyciem Photonów – „Jednym kliknięciem”
  2. Wprowadzenie do programowania Photona za pomocą symboli
  3. Wprowadzenie do programowania blokowego Photona

POZIOM TRZECI. PROGRAMOWANIE Z ROBOTAMI DASH I DOT

Poziom trzeci obejmuje 6 godzin lekcyjnych i składa się z cyklu 3 spotkań.

  1. Wprowadzenie do programowania z użyciem robotów Dash i Dot – „Ramię w ramię z robotem”. Zapoznanie z funkcjami robotów.
  2. Rozbudowa robotów Dash i Dot dla zwiększenia ich możliwości, programowanie robotów do wykonywania zadań.
  3. Programowanie blokowe robotów Dash i Dot do wymiany informacji i współpracy przy wykonywaniu zadań.

Zajęcia będą odbywać się w środy w godz. 17:00-18:30 i przeznaczone są dla dzieci od 9 do 11 roku życia. Koszt udziału w kursie wynosi 270 zł od dziecka. Liczba miejsc ograniczona. Kurs planujemy rozpocząć
16 października 2019 r.

Kursanci, którzy uczestniczyli już w 1 i 2 etapie mogą wziąć udział tylko w 3 etapie. Koszt to 90 zł/os.

Zgłoszenia przyjmujemy do 9 października 2019 r. poprzez e-maila: rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl. Szczegółowe informacje pod nr 41 278 72 50.