Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Oferta na rok szkolny 2019/2020

Oferta na rok szkolny 2019/2020

Czy zwykła kąpiel w wannie może prowadzić do naukowych odkryć? Co widać z Księżyca, dlaczego tak często zmienia swój wygląd i co się kryje po jego drugiej stronie? Do czego służy ślina i czy przez żołądek można trafić do serca?


Od 3 września 2019 r. wracają szkolne zajęcia w Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego. Do skorzystania z oferty zapraszamy grupy oraz osoby zwiedzające indywidualnie.

Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym każdy z dni będzie podzielony tematycznie, mianowicie: Wtorek – Dzień Interdyscyplinarny – „Szkolne Kompendium” i do wyboru warsztaty z całej naszej oferty oraz zajęcia dla przedszkoli (5-6 lat), Środa – Dzień Przyrodniczo-Astronomiczny – „Mikroobserwacje Makroświata”, Czwartek – Dzień Robotyczno-Programistyczny – „Programowanie Dziecinnie Proste”, Piątek – Dzień Nauk Fizycznych – „Ryzyk Fizyk”.

W ofercie pozostały ulubione warsztaty, ale wprowadziliśmy kilka nowości, m. in. „Tam, gdzie nie sięga wzrok”, czyli zajęcia astronomiczne dotyczące Księżyca, „Heureka! – co ma pływać, nie utonie”, poświęcone prawie Archimedesa, a także „Historia banknotu”.

W familijne soboty pozostają dwa cykle zajęciowe – „Mamo, tato, a dlaczego…?” oraz „Warsztat młodego odkrywcy”. W te dni organizujemy również „Naukowe urodziny”.

Od października planujemy uruchomić popołudniowy kurs programowania. Więcej informacji na ten temat wkrótce na naszej stronie.

Szczegóły oferty są dostępne pod adresem: http://ecn.kielce.pl/index.php/pl/oferta/osoby-indywidualne/.