Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > ECN na otwarciu nowej ekspozycji w Geoparku

ECN na otwarciu nowej ekspozycji w Geoparku

W niedzielę, 4 sierpnia  2019 r., w godz. 12:00 – 18:00 w Centrum Geoedukacji w Kielcach odbędzie się rodzinny piknik edukacyjny połączony z otwarciem nowej ekspozycji stałej wraz z Geologicznym Ogrodem Doświadczeń.


W tym wyjątkowym dniu nie zabraknie atrakcji dla małych i dużych. Ekspozycja stała zmieniona w futurystyczną stację badawczą CHRONOS i otworzy swoje tajemnice przed zwiedzającymi. Na jej pokładzie będzie można obejrzeć niesamowite morskie scenerie sprzed 360 milionów lat, poeksperymentować z procesami geologicznymi w Geolaboratorium czy odbyć niezwykłą wirtualną podróż w czasie na pokładzie kapsuły badawczej. Miłośnicy relaksu na świeżym powietrzu i pięknych widoków będą mogli skorzystać z nowej atrakcji – Geologicznego Ogrodu Doświadczeń.

Rodzinny piknik edukacyjny będzie obfitował w dodatkowe atrakcje. Nie zabraknie stoisk popularnonaukowych, warsztatów i pokazów skierowanych do dzieci. Dzięki współpracy z Wydziałem Edukacji, Kultury i Sportu UM Kielce na Pikniku będą gościć wybrane instytucje partnerskie ,,Kielce – Raj dla dzieci’’, w tym Energetyczne Centrum Nauki KPT. Serdecznie zapraszamy do naszego stoisko na pokazy popularnonaukowe, które będą odbywać się o pełnych godzinach między 13:00 a 16:00.

W trakcie wydarzenia nie zabraknie również ciekawostek botanicznych i jaskiniowych. Z tymi pierwszymi zapoznają nas na warsztatach animatorzy z kieleckiego Ogrodu Botanicznego. Eksploracja jaskiń będzie z kolei główną atrakcją warsztatów przygotowanych przez Speleoklub Świętokrzyski.

Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły: http://geopark-kielce.pl/juz-wkrotce-otwarcie/

Źródło: Geopark i ECN