Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Energetyczne Centrum Nauki KPT na III Kieleckich Dniach Energii

Energetyczne Centrum Nauki KPT na III Kieleckich Dniach Energii

W piątek i sobotę 7 oraz 8 czerwca po raz trzeci odbędą się Kieleckie Dni Energii.


To coroczne wydarzenie edukacyjno-informacyjne kierowane do uczniów szkół podstawowych poświęcone jest poprawie efektywności energetycznej oraz Odnawialnym Źródłom Energii. Dla odwiedzających przygotowano wiele atrakcji, m.in. kino hybrydowe zasilane energią wytworzoną przy użyciu mięśni, solarną pracownię edukacji ekologicznej, wystawę poświęconą problemowi zmian klimatycznych.

Na wydarzeniu pojawi się również nasze Centrum. Serdecznie zapraszamy na stoisko ECN, gdzie będzie można dowiedzieć się jak buduje się obwody elektryczne i wykorzystają w tym celu robota Photon’a. Uczestnicy zbudują nietypowy obwód, zasilany baterią z owoców i warzyw, a także korzystając z własnego potencjału, stworzą „żywy” obwód elektryczny, stając się „przewodnikami” prądu.

Pierwszy dzień Kieleckich Dni Energii, 7 czerwca, rozpocznie się o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy uczniów w wieku od 8 do 15 lat wraz z nauczycielami. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna: 41 36 76 662, 41 36 76 466. Wejścia o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 lub 14.00.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Ministerstwo Energii.

8 czerwca zapraszamy na piknik ECN z okazji Dnia Dziecka – więcej informacji TUTAJ oraz na Dziedziniec Muzeum Zabawek i Zabawy w godzinach 12:00-18:00, gdzie odbędą się obchody 40-lecia Muzeum Zabawek i Zabawy oraz 10-lecia Fundacji “Dr Clown”.

Źródło i więcej informacji: http://www.um.kielce.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/art,20778,iii-kieleckie-dni-energii.html