Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Mamo, tato, a dlaczego Księżyc wisi na niebie? – warsztaty familijne

Mamo, tato, a dlaczego Księżyc wisi na niebie? – warsztaty familijne

Poznaj tajemnice Księżyca, dowiedz się, jak powstał, jaka temperatura jest na jego powierzchni i czy zawsze jego odległość od Ziemi jest jednakowa.


– Tato, tato! Ktoś ukradł Księżyc!

– Nieprawda synku, teraz go nie widać, ale za kilka dni znowu go zobaczysz.

– Ale taki duży, okrągły?

– Tak, ale najpierw niewielki, podobny do rogalika.

– Rogalika? Chyba zgłodniałem.

– Jacek! Placek! Kolacja gotowa! – zawołała mama.

Księżyc. Choć jest naszym najbliższym sąsiadem to posiada swą ciemną stronę i wciąż skrywa wiele tajemnic. Zanim ludzkość ponownie uda się do niego z wizytą, poznaj odpowiedzi na kilka zagadek z nim związanych. Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza na zajęcia „Mamo, tato, a dlaczego Księżyc wisi na niebie?”.

Na warsztaty zapraszamy 1, 15, 22 oraz 29 czerwca o godz. 13:00. Koszt udziału wynosi 8 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Warsztaty kierowane są do dzieci od 5 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu. Zachęcamy również do wcześniejszej rezerwacji miejsc na rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl.