Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Mamo, tato, a dlaczego nie wolno dotykać motyli? – warsztaty familijne_maj 2019

Mamo, tato, a dlaczego nie wolno dotykać motyli? – warsztaty familijne_maj 2019

Poznaj życie motyli, dowiedz się skąd na ich skrzydłach tyle kolorów i poczuj się jak lepidopterolog. Serdecznie zapraszamy na majowe warsztaty z cyklu „Mamo, tato, a dlaczego…?”.


– Tatusiu, a co tak pięknie kwitnie? – dopytuje zachwycona majowym spacerem Zuzia.

– To magnolia córeczko.

– A co tak pachnie? –  kontynuuje dziewczynka.

– To jaśmin – cierpliwie odpowiada tata.

– Jak ja lubię wiosnę! – wykrzykuje Zuzia i biegnie w kierunku kwitnących kwiatów – Tato, chodź szybko, tu jest motylek! Pomożesz mi go złapać?

– Nie córeczko, nie wolno dotykać motyli.

– Ale dlaczego?

Wiosna to czas, gdy przyroda budzi się do życia. Właśnie wtedy możemy podziwiać jedne z  najbarwniejszych stworzeń na Ziemi – motyle. Ich piękno fascynuje ludzi już od czasów starożytnych, gdy motyle uchodziły za symbol wdzięku i ulotności. Pierwsze badania naukowe nad nimi rozpoczęły się w XVII wieku. Jak wygląda cykl życiowy motyla? Ile gatunków najpopularniejszych polskich motyli potrafisz nazwać? Skąd biorą się piękne kolory ich skrzydeł i czemu służą? Poczuj się jak lepidopterolog i razem z nami zgłębiaj tajemnice motyli.

Na zajęcia „Mamo, tato, a dlaczego nie wolno dotykać motyli?” zapraszamy 1 maja o godz. 12:00 oraz 18 i 25 maja o godz. 13:00. Koszt udziału w zajęciach wynosi 8 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Warsztaty kierowane są do dzieci od 5 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu. Zachęcamy również do wcześniejszej rezerwacji miejsc na rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl.