Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Podróże z energią: Od 130 kg do Mistrzostw Świata w Swimrunie

Podróże z energią: Od 130 kg do Mistrzostw Świata w Swimrunie

„Podróże z energią” to nie tylko wyprawy w miejsca znane i nieznane. To także niezwykłe podróże w głąb siebie i zmiany, jakie się w nas dokonują. Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Jędrzejem Maćkowskim, który pokonał własne słabości i udowodnił, że niemożliwe nie istnieje.


Swimrun to jedna z najcięższych dyscyplin wytrzymałościowych na świecie. Jest to połączenie biegania w trudnym terenie, z pływaniem w wodach otwartych. Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie sportu odbywają się w kraju, gdzie się narodził 13 lat temu – w Szwecji. Ich uczestnicy mają do pokonania w sumie 75 km, w tym 10 km wpław w chłodnych wodach Bałtyku i 65 km po lokalnych wysepkach.

Nasz prelegent to członek pierwszego polskiego zespołu swimrunowego. W swimrunie startuje się bowiem w parach. We wrześniu 2018 roku jako jeden z trzech pierwszych zespołów z Polski wywalczył możliwość udziału w tej prestiżowej imprezie, która ściąga najlepszych zawodników multidyscyplinarnych. 

Podczas spotkania poznamy inspirującą historię Jędrzeja Maćkowskiego, który stoczył walkę z nadwagą i własnymi słabościami. Dzięki swojej ciężkiej pracy zrzucił 50 kg (a ważył 130 kg) i dostał się na Mistrzostwa Świata w Swimrunie. Aktualnie sam organizuje zawody i obozy sportowe, zaraża pasją do swimrunu inne osoby lub po prostu zachęca do ruszenia się z kanapy. Motywuje innych do działania i prowadzi blog „od Grubasa do Ultrasa”.

Więcej informacji o samej dyscyplinie znajdziecie na stronie www.goswimrun.pl oraz na profilu na Facebook https://www.facebook.com/goswimrunpl/

O naszym prelegencie na www.odgrubasadoultrasa.pl oraz na profilu na Facebook https://www.facebook.com/odgrubasadoultrasa/

Na spotkanie zapraszamy 12 kwietnia o g. 18:00 do Energetycznego Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego. Wstęp jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, prosimy o wcześniejszą rezerwację na adres: rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl.

Więcej informacji: 41 278 72 50.