Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Mamo, tato, a dlaczego kosze na śmieci są kolorowe?

Mamo, tato, a dlaczego kosze na śmieci są kolorowe?

Ile śmieci produkuje jedna rodzina? Dlaczego segregacja śmieci jest taka ważna? Czym różni się recykling od upcyklingu? Zapraszamy na kwietniowe warsztaty z cyklu „Mamo, tato, a dlaczego?”.


– Mamo! Do którego kosza mam wyrzucić pudełko po cukierkach? – zawołał Kuba.

– Do normalnego! – odkrzyknęła Ola ze swojego pokoju.

– Poczekaj, z czego jest zrobione to pudełko? – spytała mama wchodząc do kuchni.

– Jest plastikowe – powiedział Kuba, obracając w rękach przezroczysty pojemnik.

– Skoro jest plastikowe i czyste to wrzuć je do żółtego kosza.

– Mamo, a dlaczego nie mogę wrzucić do innego kosza? – spytał Kuba pochylając się nad szufladą
z kolorowymi przegrodami.

 Ile śmieci produkuje jedna rodzina i co dzieje się z nimi po wyrzuceniu? Czym różni się recykling od upcyklingu? Tego możemy dowiedzieć się na familijnych warsztatach „Mamo, tato a dlaczego kosze na śmieci są kolorowe?”. Uczestnicy warsztatów samodzielnie zajmą się segregacją odpadów i dowiedzą się, czemu jest to takie ważne. Wspólnie zastanowimy się, gdzie jest więcej złota niż w kopalniach złota oraz stworzymy coś nowego z czegoś starego.

Na zajęcia „Mamo, tato a dlaczego kosze na śmieci są kolorowe?” zapraszamy 13 oraz 27 kwietnia o godz. 13:00. Koszt udziału w zajęciach wynosi 8 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Warsztaty kierowane są do dzieci od 5 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu. Zachęcamy również do wcześniejszej rezerwacji miejsc na rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl.