Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Programowanie łączy pokolenia

Programowanie łączy pokolenia

Razem z Urzędem Komunikacji Elektronicznej zapraszamy na międzypokoleniowe warsztaty, które odbędą się 6 kwietnia 2019 r. w Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego.


Zabierzcie rodziców, dziadków, braci, siostry na zajęcia ze „Scottie Go!”, czyli innowacyjną grę hybrydową do nauki programowania. Gra jest połączeniem kartonowych klocków z aplikacją mobilną. Statek kosmiczny głównego bohatera gry – Scottiego – uległ wypadkowi. Pomóż Scottiemu odnaleźć wszystkie porozrzucane po Ziemi elementy statku, aby kosmita mógł wrócić do domu! Od Twoich decyzji zależy to, jak potoczy się historia naszego bohatera. W trakcie zajęć gracze układają z klocków instrukcje, które następnie skanują za pomocą tabletu. Po wysłaniu zdjęcia do aplikacji, ta przekształca ułożone przez graczy programy na ruch i zachowanie Scottiego. Gracze w czasie rzeczywistym mogą się przekonać, czy problem został prawidłowo rozwiązany.

Warsztaty odbędą się 6 kwietnia o godz. 13:00 oraz 14:00. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja elektroniczna: rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona. Zajęcia kierowane są do dzieci od 5 roku życia. Każdy uczestnik poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego.

Przed udziałem w warsztatach prosimy o uzupełnienie i dostarczenie podpisanych zgód:

Zgoda UKE – dorośli

Zgoda UKE – dzieci

Udział w warsztatach jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu zwiedzania ECN, dostępnego TUTAJ.