Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Kieleckie Dni Informatyki – warsztaty w ECN

Kieleckie Dni Informatyki – warsztaty w ECN

Z okazji zbliżających się Kieleckich Dni Informatyki, które przypadają na 3 oraz 4 kwietnia, w Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego odbędą się bezpłatne warsztaty programistyczne dla uczniów szkół podstawowych.


KDI to dwudniowe wydarzenie z branży informatycznej, bogate w warsztaty, dyskusje i działania o charakterze edukacyjnym. Młodzież z województwa świętokrzyskiego będzie mogła dodatkowo sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności informatyczne oraz stopień przygotowania do podjęcia pracy w sektorze IT. W zeszłorocznej edycji wzięło udział ponad 70 uczniów i 40 studentów z województwa świętokrzyskiego. Oprócz działań edukacyjnych, nie zabraknie również czasu na owocny networking biznesowy dla firm.

W ramach KDI Energetyczne Centrum  Nauki KPT zaprasza uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej na warsztaty „Ramię w ramię z robotem – Dash i Dot”. To dwa zdolne roboty, które współpracują ze sobą przy wykonywaniu zadań, reagują  na swoją obecność i na wydawane im polecenia. Dzieci nauczą je zmieniać kolory, uśmiechać się i reagować na ruch, dzięki czemu dowiedzą się, czym są polecenia warunkowe i jak wykorzystać je w praktyce. Następnie rozbudują je o dodatkowe elementy i przekonają się do czego jeszcze zdolne są roboty.

Na programowanie z robotami Dash i Dot zapraszamy 4 kwietnia 2019 r. o godz. 10:30. Zajęcia kierujemy do uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej. W warsztatach mogą wziąć udział 2 klasy po maksymalnie 30 osób. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniej rezerwacja mailowa: rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestrację rozpoczynamy 15 marca 2019 r.

Drodzy Zwiedzający, uprzejmie informujemy, że wszystkie miejsca zostały zarezerwowane.

Szczegóły pod nr 41 278 72 50.Udział w warsztatach jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu zwiedzania ECN, dostępnego TUTAJ.

Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie: /http://kieleckiedniinformatyki.pl/