Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Naukowa moc języka w ECN – XXVII Tydzień Kultury Języka

Naukowa moc języka w ECN – XXVII Tydzień Kultury Języka

Po raz kolejny wspólnie z Wydawnictwem „Jedność” zapraszamy do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, jakie odbywa się w województwie świętokrzyskim.


Tegoroczna edycja rozpoczyna się 11 marca i trwać będzie do 16 marca pod hasłem „Wolność i niepodległość języka to wolność i niepodległość umysłu”. Organizatorami są Instytut Filologii Polskiej UJK oraz Kieleckie Centrum Kultury.

W Energetyczne Centrum Nauki KPT TKJ odbędzie się 16 marca. W tym dniu zapraszamy do udziału w warsztatach, podczas których zapoznamy się z sylwetkami znanych polskich pisarzy, którzy walczyli o niepodległość języka polskiego m.in. z pochodzącym z naszego regionu Mikołajem Rejem.  Będziemy analizować w jaki sposób polska literatura pomagała przeciwstawiać się działaniom zaborców dążących do likwidacji wszelkich symboli polskości. Następnie odniesiemy się do współczesnego języka polskiego, aby ustalić jak dbać o jego czystość i poprawność oraz chronić przed nadużywaniem anglicyzmów. Wykonamy też eksperymenty z wykorzystaniem znanych od wieków przyborów piśmienniczych.

Na uczestników czekają także quizy, za poprawne rozwiązanie których będzie można otrzymać piękne publikacje od Wydawnictwa „Jedność”.

Na warsztaty zapraszamy 16 marca o g. 13:00 i 14:00. Bilety w cenie 4 zł/os. będą dostępne przez stronę bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum od 28.02.2019 r. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego, który również płaci za bilet wstępu. Grupy obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc na adres rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl. Szczegóły: 41 278 72 50.

Więcej informacji o TKJ dostępnych na stronie: http://www.ujk.edu.pl/ifp/tydzien-kultury-jezyka/