Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Mamo, tato, a dlaczego trzeba podlewać kwiatki?

Mamo, tato, a dlaczego trzeba podlewać kwiatki?

Dlaczego rośliny potrzebują wody? Jaką rolę w życiu organizmów pełni proces fotosyntezy? Zapraszamy na sobotnie warsztaty z cyklu „Mamo, tato, a dlaczego?” w marcu.


– Haniu, kończ już jeść, bo nie będziesz miała siły pomóc mi w ogrodzie – przekonuje mama marudzącą nad miską płatków śniadaniowych dziewczynkę.

– To chodźmy już posadzić nowe kwiaty, a ja podzielę się z nimi śniadaniem. One na pewno są głodne! – odpowiada rezolutnie Hania.

– Kochanie, to ludzie i zwierzęta muszą jeść. Rośliny same produkują dla siebie pożywienie – wyjaśnia cierpliwie mama.

– Mamo, ale jak to?! I dlaczego w takim razie musimy podlewać kwiatki?

Rośliny potrzebują do życia większej ilości wody niż na przykład zwierzęta, ponieważ bez niej nie może skutecznie przebiegać proces fotosyntezy. Ale co właściwie kryje się pod tym obco brzmiącym wyrazem
i skąd wzięła się jego nazwa? Dlaczego większość organizmów żyjących na Ziemi wyginęłaby, gdyby ten proces ustał? Zawitaj do świata fotosyntezy i rozgość się w nim na dobre, bo czeka Cię szereg ciekawych eksperymentów – również na organizmie żywym!

Na zajęcia „Mamo, tato, a dlaczego trzeba podlewać kwiatki?”  zapraszamy 23 oraz 30 marca o godz. 13:00. Koszt udziału w zajęciach wynosi 8 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Warsztaty kierowane są do dzieci od 5 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu. Zachęcamy również do wcześniejszej rezerwacji miejsc na rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl.