Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Warsztat młodego odkrywcy: luty 2019

Warsztat młodego odkrywcy: luty 2019

Czy da się zobaczyć na własne oczy pole magnetyczne? Do czego służy urządzenie zwane multimetrem? Czy robot jest posłuszny? Odpowiedzi na te pytania będziecie mogli znaleźć w lutym podczas zajęć z cyklu „Warsztat młodego odkrywcy”.


02.02.2019 – TAJEMNICZA SIŁA PRZYCIĄGANIA

Siły magnetyczne są jednymi z podstawowych sił w naturze. Czy da się zobaczyć na własne oczy pole magnetyczne? Jakie znamy rodzaje magnesów? Czy bieguny magnetyczne są równe ziemskim? Czy magnes może być wykorzystywany w technice i czy rzeczywiście przyciągnie wszystkie metalowe przedmioty? „Polewituj” z magnesami i namagnesuj się wiedzą!

09.02.2019 – WYRYSUJ PROGRAM! – OZOBOTY

Spotkaj się z Ozobotami – maleńkimi, wesołymi kuleczkami, które rozpoznają kolory i potrafią wykonywać polecenia. Narysuj im linię na zwykłej kartce papieru i zastosuj proste kolorowe komendy, żeby robot zrealizował misję, którą mu zlecisz. Zaprogramuj dzień rodzinie Glutobotów i dopilnuj, aby każdy wykonał prawidłowo wyznaczone zadanie.

16.02.2019 – PRĄD Z OWOCÓW

Odkryj w jaki sposób działa bateria. Dowiedz się czym jest prąd i jak zbudować obwód elektryczny, aby nie doprowadzić do zwarcia. Do czego służy urządzenie zwane multimetrem? Poznaj materiały, które przewodzą prąd i te, które go izolują, a na koniec zaskocz wszystkich budując zegar zasilany cytryną!

23.02.2019 – KRÓTKA HISTORIA BANKNOTU

Mówi się, że pieniądze to nie wszystko, ale ten kto ich nie posiada nazywany jest bankrutem. Gdy mamy ich aż nadto możemy odkładać je do skarbonki, spać na nich, a nawet wyrzucać je w błoto, bo – jak mawiają – pieniądze szczęścia nie dają. I choć powszechnie wiadomo, że nie można prać brudnych pieniędzy, to co się z nimi stanie po wyjęciu z pralki? Pierwsze papierowe pieniądze pojawiły się w Chinach w XII w. A czy wiesz, który kraj jest ich ojczyzną w Europie? Czyje wizerunki widnieją na polskich banknotach i w jaki sposób są zabezpieczone? Czy możemy je wydrukować, gdy zabranie nam pieniędzy w portfelu? Poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania i zarezerwuj bilet na warsztaty. I pamiętaj: czas to pieniądz!

Na zajęcia z cyklu „Warsztat młodego odkrywcy” zapraszamy 2, 9, 16 oraz 23 lutego o godz. 14:00. Koszt udziału w zajęciach wynosi 8 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Warsztaty kierowane są do dzieci od 5 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu. Zachęcamy również do wcześniejszej rezerwacji miejsc na rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl.