Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Mamo, tato, a dlaczego robaczek świętojański świeci? – warsztaty familijne

Mamo, tato, a dlaczego robaczek świętojański świeci? – warsztaty familijne

Czy istnieją świecące grzyby? Czy świetliki świecą tak samo jak żarówki? Zapraszamy na sobotnie zajęcia z cyklu „Mamo, tato, a dlaczego…?”.


– Mamo, kiedy pojedziemy na piknik do lasu? Julka opowiadała mi, że ona widziała takie robaczki co świecą w ciemności, też chcę je zobaczyć! – wyrzuciła z siebie jednym tchem Marysia.

– Pewnie masz na myśli świetliki świętojańskie, Kochanie, spokojnie, latem na pewno uda nam się je zobaczyć – odpowiedziała łagodnym tonem Mama.

– Ale jak to się dzieje, że one świecą? – zapytała zdumiona Marysia…

Czy świetliki świecą tak samo jak żarówki? Czy istnieją świecące grzyby? Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz, eksperymentując w ciemności! Dowiesz się, na czym polega zjawisko bioluminescencji i jakie organizmy żywe potrafią emitować światło!

Na zajęcia z cyklu „Mamo, tato, a dlaczego robaczek świętojański świeci?”  zapraszamy 2, 9, 16 oraz 23 lutego o godz. 13:00. Koszt udziału w zajęciach wynosi 8 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Warsztaty kierowane są do dzieci od 5 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu. Zachęcamy również do wcześniejszej rezerwacji miejsc na rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl.