Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Wtorki dla nauczycieli: Kreatywne lekcje

Wtorki dla nauczycieli: Kreatywne lekcje

Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza nauczycieli do udziału w warsztatach dotyczących innowacyjnych metod nauczania przedmiotów ścisłych oraz humanistycznych.


Podczas spotkania omówimy w jaki sposób uatrakcyjniać lekcje i przedstawiać omawiany temat w nietypowy sposób, dzięki któremu uczniowie lepiej utrwalą sobie materiał. Podpowiemy jak korzystając z robotów uczyć nie tylko programowania, ale także innych przedmiotów. W warsztatach będą pomagały roboty Dash & Dot.

“Wtorki dla nauczycieli” to doskonała okazja do poznania bliżej przestrzeni centrum oraz samodzielnego eksperymentowania na wystawie i w Laboratorium „Generator Mocy”. Edukatorzy ECN poprowadzą warsztaty skierowanie do pedagogów. Nauczyciele otrzymają wskazówki i informacje praktyczne, przydatne przed wizytą z uczniami. Dowiedzą się w jaki sposób są prowadzone zajęcia, a także jak wykorzystać ścieżki zwiedzania dostępne na wystawie.

Podpowiemy również w jaki sposób wizyta w Energetycznym Centrum Nauki może przysłużyć się rozwojowi poznawczemu uczniów oraz jak wykorzystać możliwości centrum we własnej pracy dydaktycznej. Popołudniowe spotkanie to także doskonała okazja, aby przy filiżance kawy porozmawiać z pracownikami ECN, wymienić się poglądami oraz doświadczeniami w edukacji młodzieży.

Warsztaty skierowane są do nauczycieli wszystkich poziomów kształcenia i odbywają się we wtorkowe popołudnia.

Na najbliższe spotkanie zapraszamy 5 lutego 2019 roku o godz. 15:30.

“Wtorki dla nauczycieli” są organizowane we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Rejestracja odbywa się przez platformę ŚCDN. Spotkanie towarzyszy tegorocznym obchodom Dnia Bezpiecznego Internetu.