Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Programowanie łączy pokolenia. Dzień Babci i Dziadka w ECN odwołany

Programowanie łączy pokolenia. Dzień Babci i Dziadka w ECN odwołany

Drodzy Zwiedzający! W związku z żałobą narodową warsztaty z okazji Dnia Babci i Dziadka zostają odwołane.


Razem z Urzędem Komunikacji Elektronicznej zapraszamy na wyjątkowe warsztaty z okazji Dnia Babci i Dziadka, które odbędą się 19 stycznia 2019 r. w Energetycznym Centrum Nauki KPT.

Zabierzcie dziadków na zajęcia ze „Scottie Go!”, czyli innowacyjną grę hybrydową do nauki programowania. Gra jest połączeniem kartonowych klocków z aplikacją mobilną. Statek kosmiczny głównego bohatera gry – Scottiego – uległ wypadkowi. Pomóż Scottiemu odnaleźć wszystkie porozrzucane po Ziemi elementy statku, aby kosmita mógł wrócić do domu! Od Twoich decyzji zależy to, jak potoczy się historia naszego bohatera. W trakcie zajęć gracze układają z klocków instrukcje, które następnie skanują za pomocą tabletu. Po wysłaniu zdjęcia do aplikacji, ta przekształca ułożone przez graczy programy na ruch i zachowanie Scottiego. Gracze w czasie rzeczywistym mogą się przekonać, czy problem został prawidłowo rozwiązany.

Warsztaty odbędą się 19 stycznia o godz. 13:00 oraz 14:00. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja elektroniczna: rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.

Przed udziałem w warsztatach prosimy o uzupełnienie i dostarczenie podpisanych zgód:
Zgoda KPT/ECN – dorośli + dzieci
Zgoda UKE – dorośli
Zgoda UKE – dzieci