Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Mamo, tato, a dlaczego ziemia się trzęsie? – warsztaty familijne_styczeń 2019

Mamo, tato, a dlaczego ziemia się trzęsie? – warsztaty familijne_styczeń 2019

Czy wulkan może wyrosnąć na polu? Jak przewidzieć trzęsienia ziemi? Zapraszamy na styczniowe warsztaty familijne z cyklu „Mamo, tato, a dlaczego…?”.


 – Mamo, Mamo, zobacz jak ładnie skaczę! – zawołał Jasiu.

– Jasiu, nie skacz tak, bo cała podłoga się trzęsie. Zaraz szklanki wypadną z regału – odpowiedziała mama.

– Ale przecież ja skaczę w pokoju, a regał jest w salonie.

– Jasiu, jesteś taki nieduży, a robisz małe trzęsienie ziemi. Prawdziwy z Ciebie wulkan energii – dodaje tata.

– Ale jak to trzęsienie? Jaki wulkan? Mamo, Tato, nie rozumiem…

Znamy historię Wezuwiusza, który w 3 dni zniszczył starożytne Pompeje i na 15 wieków ukrył przed światem ruiny tego pięknego miasta. Kilka lat temu erupcja islandzkiego wulkanu o trudnej do wypowiedzenia nazwie skutecznie blokowała ruch samolotów w sporej części Europy. Dzisiaj domowy wulkan to eksperyment, który wywołuje uśmiech na ustach najmłodszych gości naszego laboratorium. Czy wulkan może wyrosnąć na polu, jak przewidzieć trzęsienia ziemi, czy da się stworzyć wstrząsoodporne wieże i jak przeczytać nazwę Eyjafjallajökull dowiesz się w trakcie sobotnich warsztatów „Mamo, tato, a dlaczego…”

Na zajęcia z cyklu Mamo, tato, a dlaczego ziemia się trzęsie? zapraszamy 5, 12, 19 oraz 26 stycznia o godz. 13:00. Koszt udziału w zajęciach wynosi 8 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Warsztaty kierowane są do dzieci od 5 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu. Zachęcamy również do wcześniejszej rezerwacji miejsc na rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl.