Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Kobieta za kółkiem elektryka

Kobieta za kółkiem elektryka

Energetyczne Centrum Nauki KPT zaprasza na spotkanie E-MOBILNYCH KOBIET – w ramach kampanii PSEM pn. „Kobieta za kółkiem elektryka”.


„Kobieta za kółkiem elektryka” to kampania edukacyjno-informacyjna realizowana przez Polskie Stowarzyszenie Elektromobilności będące jednym z trzech sygnatariuszy listu intencyjnego podpisanego z Ministerstwem Energii, zakładającego współpracę w zakresie upowszechniania i promowania transportu przyjaznego dla środowiska.

Znaczenie elektromobilności rośnie w związku z zanieczyszczeniem powietrza, które w znacznej mierze wynika z używania pojazdów wykorzystujących tradycyjne paliwa. Rozwój elektromobilności to projekt, którego sukces zależy od zmian w wielu sferach oraz wymaga wykreowania dynamicznego środowiska, w którym poszczególne podmioty będą wzajemnie wspierały swoje działania.

Prowadzona Kampania zwraca naszą uwagę na zalety pojazdów elektrycznych wynikające z ich neutralności dla środowiska w związku z nieemitowaniem spalin, podczas gdy wykorzystywanie pojazdów konwencjonalnych istotnie wpływa na zwiększenie poziomu  zanieczyszczenia powietrza, szczególnie w dużych miastach. To od naszej odpowiedzialności, umiejętności współpracy, trafnej oceny sytuacji i perspektyw zależy to, w jakim otoczeniu przyjdzie nam żyć. Dlatego istotnym czynnikiem mającym wpływ na rozwój elektromobilności jest promowanie idei transportu niskoemisyjnego.

Do udziału w kampanii „Kobieta za kółkiem elektryka” zapraszamy Panie. Spotkanie odbędzie się 13 grudnia br. o godz. 14:00 w Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego. Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja na adres: rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Program:

14:00 – 14:05 – powitanie uczestniczek

14:05 – 14:15 – Prezentacja założeń kampanii „Kobieta za kółkiem elektryka”– Anna Różańska, Polskie Stowarzyszenie Elektomobilności

14:15 – 14:35 – Co o „elektrykach” kobieta wiedzieć powinna? – Praktyczna wiedza o samochodach elektrycznych – Michał Baranowski, Polskie Stowarzyszenie Elektomobilności

14:35 – 14:55 – Elektromobilność w praktyce – Samochód elektryczny, na co dzień (wady i zalety) – Jarosław Kubiec, Polskie Stowarzyszenie Elektomobilności

14:55 – 15:00 – przerwa kawowa

15:00 – 16:00 – testowanie samochodów elektrycznych

Wydarzenie jest współorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Elektromobilności, Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego i Urząd Miasta Kielce. Ambasadorką Kampanii jest Pani Agata Wojda, Radna Miasta Kielce.