Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Mamo, tato, a dlaczego zimą pada śnieg?

Mamo, tato, a dlaczego zimą pada śnieg?

warsztaty familijne kielce

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W tym okresie szczególnie wypatrujemy lecących z nieba płatków śniegu. A czy zastanawialiście się kiedyś nad tym jak powstaje śnieg? Zapraszamy na grudniowe warsztaty z cyklu „Mamo, tato, a dlaczego…?”.


 „Pada śnieg, pada śnieg, dzwonią dzwonki sań…” – wesoło podśpiewuje Malwinka.

– O, widzę córeczko, że jesteś w świetnym humorze – zagaduje tata.

– No tak, bo już niedługo moje ulubione Boże Narodzenie i prezenty.

– I wolne od szkoły i jazda na nartach… – dodaje Kubuś.

– Ja też bardzo czekam na Święta i mam nadzieję, że w tym roku wreszcie będą białe – rozmarza się mama.

– Mamusiu, a dlaczego śnieg pada tylko zimą?

Śnieg – wymarzony element zimowego krajobrazu i świątecznych dekoracji. Bez niego nie ma radości płynącej z jazdy na sankach, nartach, czy bitwy na śnieżki. Jak powstaje śnieg? Jaki kształt mają jego płatki? Jaka substancja chemiczna może go imitować? Gdy poznamy odpowiedzi na te pytania, wspólnie wytworzymy biały puch, który uczestnicy warsztatów będą mogli zabrać w świątecznym upominku do domu.

Na zajęcia z cyklu Mamo, tato, a dlaczego zimą pada śnieg? zapraszamy 1, 8 oraz 15 grudnia o godz. 13:00. Koszt udziału w zajęciach wynosi 8 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Warsztaty kierowane są do dzieci od 5 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu. Zachęcamy również do wcześniejszej rezerwacji miejsc na rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl.