Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > 3. urodziny Energetycznego Centrum Nauki!

3. urodziny Energetycznego Centrum Nauki!

W sobotę 17 listopada zapraszamy na nasze 3. urodziny! Przyjęcie odbędzie się na wystawie „Energia”, w laboratorium „Generator mocy” oraz w kinie 2D/3D.


Na urodzinowe odkrywanie naszego Centrum zapraszamy od godz. 11:00. Wejścia będą odbywać się co godzinę aż do 17:00, a podczas każdej z tur zwiedzania zaprosimy na specjalny pokaz „Magia chemii”, przygotowanym przez naszą #drużynamocy. Czy chemia może być magiczna? Czy można uzyskać kolorowe płomienie? W jaki sposób ogrzać się, nie rozpalając ogniska? Odpowiedzi na te pytania zwiedzający odnajdą, oglądając magiczny występ edukatorów #ECN, oczywiście podparty solidnymi faktami naukowymi. Do dyspozycji odwiedzających oddajemy także laboratorium „Generator mocy”, w którym będą czekać ciekawostki ze świata nauki i wolne eksperymentowanie.

Wejścia na wystawę będą odbywać się o godz. 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00 oraz 17:00. Każda tura zwiedzania trwa 45 minut. Bilety w cenie 7 zł, 5 zł lub 4 zł można zakupić przez internetowy system sprzedaży biletów lub w kasach naszego Centrum.


Jak narodziło się nasze Centrum?

Dzięki wsparciu środków unijnych i projektowi „Rozwój infrastruktury i obszarów B+R Kieleckiego Parku Technologicznego” 18 listopada 2015 roku Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego mogło gościć pierwszych odwiedzających. Na powierzchni blisko 500 m2 mieści się wystawa „Energia”, laboratorium „Generator mocy”, kino 2D/3D oraz recepcja, w której znajdują się kasy, naukowy sklepik oraz szatnie. ECN to także Energetyczny Ogród Doświadczeń przeznaczony do eksperymentowania i relaksu w plenerze.

Kto tworzy Centrum?

Nasze Centrum tworzy zgrana #drużynamocy, która uwielbia szalone eksperymenty, uśmiechy dzieciaków podczas warsztatów, radość w ich oczach i dumę w oczach rodziców, dziadków, opiekunów. Zrodziła się z miłości do nauki i edukacji, i chęci szerzenia jej wśród wszystkich, bez względu na wieku. #drużynamocy to wreszcie przyjaciele, którzy są dla siebie ostoją i wsparciem, ale czasem (często!:)) lubią sobie sprawiać dowcipy.

Czym się zajmujemy?

Prowadzimy warsztaty o różnej tematyce związanej z szeroko rozumianym światem nauki, a także pokazy popularnonaukowe. Organizujemy rozmaite wydarzenia dla szkół, rodzin z dziećmi. Wyjeżdżamy na liczne imprezy związane z edukacją. W naszej ofercie znajdują się również wieczory dla dorosłych z cyklu „Kobiety z energią” oraz „Podróże z energią”, a także szkolenia dla pedagogów – „Wtorki dla nauczycieli”. Do tej pory odwiedziło nas ponad 60.000 zwiedzających, a w samym 2018 aż do dziś – ponad 21. tys. osób! Dziękujemy, to dla Was jesteśmy!