Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Koduj z UKE w Energetycznym Centrum Nauki KPT – zakończono rekrutację

Koduj z UKE w Energetycznym Centrum Nauki KPT – zakończono rekrutację

We wtorek 20 listopada w naszym Centrum odbędą się warsztaty kodowania dla szkół przygotowane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.


Koduj z UKE to kampania skierowana do uczniów szkół podstawowych. Kodowanie to język przyszłości, a my stawiamy na rozwój kompetencji cyfrowych wśród dzieci i młodzieży. Podczas naszych warsztatów <<odczarowujemy>> programowanie, pokazując dzieciom, w jaki sposób można je wykorzystać w wielu dziedzinach życia. Dzięki nauce podstaw kodowania dzieci rozwijają kreatywne myślenie i rozwiązywanie problemów oraz umiejętność pracy w grupie. W trakcie zabawy z nami poznają takie pojęcia jak krokowe wykonywanie działań, algorytm, instrukcje warunkowe, pętle, zmienne czy funkcje – mówi Arkadiusz Michałowski z UKE.


ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA:

10:30 – 12:00 „Scottie Go!” (dla klas I-III szkół podstawowych)

Innowacyjna gra hybrydowa do nauki programowania dla najmłodszych. Jest połączeniem kartonowych klocków z aplikacją mobilną. Statek kosmiczny głównego bohatera gry – Scottiego – uległ wypadkowi. Pomóż Scottiemu odnaleźć wszystkie porozrzucane po Ziemi elementy statku, aby kosmita mógł wrócić do domu! Od Twoich decyzji zależy to, jak potoczy się historia naszego bohatera. W trakcie zajęć gracze układają z klocków instrukcje, które następnie skanują za pomocą tabletu. Po wysłaniu zdjęcia do aplikacji, ta przekształca ułożone przez graczy programy na ruch i zachowanie Scottiego. Gracze w czasie rzeczywistym mogą się przekonać, czy problem został prawidłowo rozwiązany.

12:30 – 14:00 „Inteligentne Miasto” (dla klas IV-VI szkół podstawowych)

Steruj makietą miasta za pomocą aplikacji w języku Scratch. Ułóż z nami odpowiednie programy, dzięki którym zaprogramujesz sygnalizację świetlną, latarnie uliczne i przejazdy kolejowe. Pamiętaj o synchronizacji wszystkich elementów, aby pociąg mógł przejechać przez miasto bez kolizji na żadnym z przejazdów! To jedna z niewielu aplikacji, gdzie młodzi odkrywcy mogą od razu zobaczyć efekty swojej “wirtualnej” pracy w świecie realnym.


Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja elektroniczna: rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń. Limit miejsc na każdą godzinę wynosi po 2 klasy z wymienionych grup wiekowych. Klasa może liczyć maksymalnie 25 osób. Po dokonanej rezerwacji, do 09.11.2018 r. czekamy na wypełniony formularz wraz ze zgodami rodziców. Niedostarczenie dokumentów w wymaganym terminie skutkuje anulowaniem rezerwacji.

Warsztaty są przygotowane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Drodzy Zwiedzający, informujemy, że mamy już komplet uczestników na zajęcia.

Pobrać, wypełnić i dostarczyć podpisane należy następujące dokumenty:

Formularz rejestracyjny wraz ze zgodą rodziców – ECN

Zgoda rodziców – UKE