Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Mamo, tato, a dlaczego ptaki odlatują do Afryki?

Mamo, tato, a dlaczego ptaki odlatują do Afryki?

Dlaczego niektóre ptaki odlatują na zimę do ciepłych krajów, a inne zostają w Polsce? Co kryje się w głowach ptaków i co jedzą w czasie zimy? Zapraszamy na listopadowe warsztaty z cyklu „Mamo, tato, a dlaczego…?”.


– Mamo! Mamo! Robi się coraz zimniej – musimy zbudować karmnik dla ptaków! Dla takich małych, dla jaskółek, wróbli i słowików!

– Dobrze, ale nie wszystkie ptaki, które wymieniłeś skorzystają z tego karmnika. Jaskółki i słowiki na zimę odlatują do Afryki.

– No to mało ptaszków będzie zaglądać do karmnika… może nie róbmy go?

– Nie martw się Tomku na zimę zostaje wiele gatunków ptaków, przylatują też do nas ptaki z północy. Na przykład gile.

– Suuuuper! To może zrobimy jeszcze drugi karmnik tylko dla gili?

Czemu niektóre ptaki decydują się na podróż do Afryki? Skąd wiedzą że wybrały dobry kierunek? Dlaczego nie chcą zostać w naszym kraju skoro gile i jemiołuszki przylatują do nas zimą? Wspólnie na zajęciach znajdziemy odpowiedzi na te pytania. Sprawdzimy co ukrywa się w główce tego małego stworzenia oraz przygotujemy smakołyki dla gości którzy zimą odwiedzają naszą okolicę.

Na zajęcia z cyklu Mamo, tato, a dlaczego ptaki odlatują do Afryki? Zapraszamy 3 oraz 24 listopada o godz. 13:00. Koszt udziału w zajęciach wynosi 8 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Warsztaty kierowane są do dzieci od 5 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu. Zachęcamy również do wcześniejszej rezerwacji miejsc na rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl.