Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Wtorki dla nauczycieli: Kreatywne lekcje

Wtorki dla nauczycieli: Kreatywne lekcje

Jak nauczać biologii, fizyki czy też chemii w kreatywny sposób? Z jakich narzędzi korzystać? Jak uatrakcyjnić lekcje?  Zapraszamy na pierwsze w tym roku warsztaty z cyklu „Wtorki dla nauczycieli”.


Najbardziej efektywne uczenie się odbywa się poprzez eksperymentowanie i samodzielnie dochodzenie do rozwiązań. Podczas najbliższego spotkania podpowiemy jak rozbudzać w uczniach zamiłowanie do nauki, w jaki sposób zachęcać ich do poszukiwania odpowiedzi na temat otaczającego nas świata oraz jak pielęgnować w nich samodzielność i chęć pracy nad własnym rozwojem również poza zajęciami lekcyjnymi. Opowiemy w jaki sposób uatrakcyjnić lekcje, wykorzystując w tym celu pomoce dydaktyczne, które możemy skonstruować samodzielnie bądź też zaangażować w ten proces młodzież.

Edukatorzy przygotowali dla nauczycieli specjalny eksperyment. Wspólnie sprawdzimy odczyn różnych substancji chemicznych, odkryjemy, który składnik może być naturalnym wskaźnikiem pH i jaki jest jego odpowiednik chemiczny.

Wtorkowe spotkanie to doskonała okazja, aby poznać bliżej przestrzeń Energetycznego Centrum Nauki. Nauczyciele otrzymają wskazówki i informacje praktyczne, przydatne przed wizytą z uczniami. Dowiedzą się w jaki sposób są prowadzone warsztaty, a także jak wykorzystać ścieżki zwiedzania dostępne na wystawie. Porozmawiamy również na temat zajęć, wymienimy się doświadczeniami
w edukacji.

“Wtorki dla nauczycieli” są organizowane we współpracy ze Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Na najbliższe spotkanie zapraszamy 9 października o g. 15:30. Wstęp jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rejestracja, która odbywa się przez platformę ŚCDN.

logo-SCDN