Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > Warsztat młodego odkrywcy: październik 2018

Warsztat młodego odkrywcy: październik 2018

Czy makaron może utrzymać drewniane klocki, a magnesy mogą lewitować? Ile mielibyśmy lat, gdybyśmy mieszkali na innych planetach? Czy nasza waga mogłaby być mniejsza? Zapraszamy na październikowe zajęcia z cyklu „Warsztat młodego odkrywcy”.


06.10.2018 – FENOMEN MAKARONU

Spaghetti jest kruche, włos łamliwy, a papier cienki i delikatny? Nic bardziej mylnego! Jeden włos może utrzymać ciężarek o wadze 150 gramów! Czy wiesz, że spaghetti od lat jest obiektem naukowych badań poważnych fizyków? Zaprojektuj samodzielnie konstrukcję mostu, wybuduj go i poddaj próbie wytrzymałościowej!

13.10.2018 – POZA ZIEMIĄ

Ziemia i jej najbliższe otoczenie skrywa jeszcze wiele niespodzianek. Jak wyglądałoby życie na innych planetach? Ile mielibyśmy lat? Jaka byłaby nasza waga? Jakie skarby kryją się pod ich powierzchnią? Aby poznać gwiazdy i planety ludzie wysyłają satelity. Wybierz się w badawczą misję do laboratorium „Generator mocy” i poznaj odpowiedzi na najbardziej intrygujące pytania o kosmosie.

20.10.2018 – TAJEMNICZA SIŁA PRZYCIĄGANIA

Siły magnetyczne są jednymi z podstawowych sił w naturze. Czy da się zobaczyć na własne oczy pole magnetyczne? Jakie znamy rodzaje magnesów? Czy bieguny magnetyczne są równe ziemskim? Czy magnes może być wykorzystywany w technice i czy rzeczywiście przyciągnie wszystkie metalowe przedmioty? „Polewituj” z magnesami i namagnesuj się wiedzą!

27.10.2018 – WYRYSUJ PROGRAM! – OZOBOTY I TABLETY

Ozoboty pomagają zgłębiać tajniki programowania podczas zajęć Wyrysuj Program i kursu odBLOCKuj.to! Wykonywanie poleceń rysowanych kredkami to tylko część ich repertuaru. Poznaj nowe sztuczki tworząc programy i przenosząc je przez ekran tabletu, a funkcje, pętle i zmienne przestaną być tajemnicą stając się kolorową zabawą.


Na zajęcia z cyklu Warsztat młodego odkrywcy zapraszamy 6, 13, 20 oraz 27 października o godz. 14:00. Koszt udziału w zajęciach wynosi 8 zł/os. (za wyjątkiem 6 października i akcji “Weekend za pół ceny”). Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową bilety.ecn.kielce.pl lub w kasach Centrum. Warsztaty kierowane są do dzieci od 5 roku życia razem z rodzicami/opiekunami. Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego opiekuna, którego obowiązuje bilet wstępu. Zachęcamy również do wcześniejszej rezerwacji miejsc na rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl.