Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > ECN za pół ceny po raz piąty

ECN za pół ceny po raz piąty

Zbliża się jesienna edycja ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny”.  Po raz kolejny zapraszamy do zwiedzania naszego Centrum za połowę ceny.


Akcja „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Według danych Polskiej Organizacji Turystycznej w samej tylko wiosennej edycji 2018′ wzięło udział 132 000 turystów! W akcję włączają się obiekty kulturalne, gastronomiczne czy też hotele. Wydarzenie jest organizowane przez Polską Organizację Turystyczną oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki i ma na celu prezentację polskiej oferty turystycznej oraz zachęcenie Polaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych, także poza sezonem wakacyjnym. Piąta już akcja przypada na weekend 5-7 października 2018 r. W tych dniach będzie można skorzystać z wybranych usług turystycznych w kraju z 50% zniżką.

Z oferty w Energetycznym Centrum Nauki KPT będzie można skorzystać 6 października 2018 r. Dla naszych gości przygotowaliśmy interaktywną wystawę z 28 stanowiskami do samodzielnego eksperymentowania oraz projekcję filmową na temat energii, którą zaprezentujemy w kameralnym kinie. Eksperymentując na ekspozycji, odwiedzający będą mogli uruchomić ważący ponad 750 kg kołowrót, ale korzystając jedynie z siły własnych mięśni, zatankować do pełna kultowego Fiat 126P i wyruszyć w podróż po Polsce, ale dopiero po rozwiązaniu specjalnego zadania czy też stoczyć wyścigi z prądem w tle oraz innymi zwiedzającymi, ścigając się na rowerkach zasilających diody. Oprócz zwiedzania wystawy będzie można skorzystać naszego laboratorium „Generator mocy” i wziąć udział w warsztatach popularnonaukowych, prowadzonych przez edukatorów ECN. Wstęp do Centrum odbywać się będzie o określonych godzinach.

Zwiedzanie wystawy (45 minut): 11:00, 12:00, 13.00, 14.00, 15:00, 16:00, 17:00

Warsztaty popularnonaukowe (45 minut): 13:00 i 14:00

Jednorazowo do sali ekspozycyjnej może wejść maksymalnie 60 osób.

W ramach akcji bilety do Energetycznego Centrum Nauki obowiązujące 6 października 2018 roku będzie można nabyć ze zniżką 50%:

Zwiedzanie wystawy 45 minut

Bilet normalny: 3,50* zł

Bilet ulgowy: 2,50* zł

Bilet grupowy: 2,50* zł

Bilet rodzinny: 2,50* zł

Bilet z Kartą Dużej Rodziny: 2* zł

Warsztaty popularnonaukowe 45 minut

Bilet na warsztaty w laboratorium: 4* zł.

* Podane ceny dotyczą wstępu dla jednej osoby i zawierają już w sobie zniżkę.

Bilety na wydarzenie będą dostępne w kasach Centrum oraz przez system internetowej sprzedaży od 19 września 2018 r. Więcej informacji pod numerem 41 278 72 50.

Lista partnerów projektu jest dostępna na stronie: https://polskazobaczwiecej.pl/