Energetyczne Centrum Nauki

Zamknij
Energetyczne Centrum Nauki Industria > Aktualności > Wydarzenia > Aktualności > 4 minuty do życia. Dzień Pierwszej Pomocy

4 minuty do życia. Dzień Pierwszej Pomocy

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zapraszają nauczycieli oraz dyrektorów szkół podstawowych na spotkanie profilaktyczne pn. „4 minuty do życia. Dzień Pierwszej Pomocy”.


Wydarzenie odbędzie się 7 września 2018 r. o godz. 10:00 w Kieleckim Parku Technologicznym przy ul. Olszewskiego 6, w Sali Dolina Krzemowa. Podczas spotkania zostanie zaprezentowany spot pn. „4 minuty do życia” nagrany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kielcach, a także odbędzie się krótka prelekcja prowadzona przez policjantów oraz psychologa policyjnego. W tym dniu wystąpi również grupa teatralna Mały Arlekin z Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie, która zaprezentuje spektakl o tematyce profilaktycznej pn. „Życiowa akcja. Resuscytacja”. Uczestnicy wydarzenia będą mieli także okazję zwiedzić interaktywną wystawę Energetycznego Centrum Nauki i przenieść się w niepowtarzalny świat nauki oraz poznać ofertę warsztatów, kierowanych do szkół.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Świętokrzyski Kurator Oświaty.

Partnerem wydarzenia jest Wydawnictwo Jedność.

Wstęp jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację pod nr 41 278 72 50. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o udziale w spotkaniu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu i włączenie się we wspólne propagowanie postaw społecznych oraz uświadamianie dzieci i młodzieży o istocie udzielania pierwszej pomocy, gdyż to właśnie 4 minuty decydują o życiu drugiego człowieka.